Złodzieje samochodów zatrzymani w Niemczech.


W wyniku wspólnej akcji policji ukraińskiej i niemieckiej zatrzymano co najmniej 12 obywateli Ukrainy podejrzanych o uprowadzenie i podrobienie dokumentów 30 pojazdów na terenie Republiki Federalnej Niemiec w celu odsprzedania ich za granicą.
Może już niedługo zacznie się mówić w Niemczech: szukasz swojego samochodu, znajdziesz go na Ukrainie?
Jak kiedyś mówiło się w naszym kontekście.
Może jednak zawsze było tak że część z tych kradzionych pojazdów jechała dalej na wschód?
Źródło: novostimira.biz

I jak to jest z tym internetowym alkoholem?


Alkohol dla ludzi jest. Ludzie powinni się kontrolować. Czy Państwo powinno pilnować ludzi, którzy nie umieją się kontrolować?
Dlaczego w internecie nie można sprzedawać alkoholu – w Polsce?
Dlaczego obowiązuje (w Polsce) stara ustawa o wychowaniu w trzeźwości z czasów komuny?
Może czas zmienić ten listek figowy, który nic nie daje?
Ci co chcą pić na umór i tak piją, a inni zastanawiają się nad nadużywaniem trunków „wyskokowych” (tak naprawdę) z uwagi na informacje o zdrowotnych konsekwencjach ich picia.
Wydaje się że to wystarczy. Ciągle powtarzać o szkodliwości alkoholu i likwidować jego reklamy.
Ale sam fakt sprzedaży nie powinien być zakazany.
W końcu ogranicza to możliwości rozwoju handlu. A więc zarabiania pieniędzy, wpływów z akcyzy i z podatku.
Tak to widzę…
Więcej w materiale z gazety prawnej: Zakaz internetowej sprzedaży alkoholu nie został bezpośrednio wyrażony w obowiązujących przepisach prawa. Nie oznacza to jednak, że handel alkoholem w sieci można prowadzić legalnie. Dowiedz się, jak urzędnicy interpretują przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi i jak przedsiębiorcy je omijają. […] Zgodnie z przepisami handlowanie artykułami alkoholowymi zawsze wymaga uzyskania przez przedsiębiorcę zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza bądź prezydenta. Nieraz regulacje te trudno jednak odnieść do rzeczywistości e-handlu.

Pomimo tego, urzędnikom na podstawie obowiązującej ustawy udaje się skutecznie egzekwować zakaz handlu napojami alkoholowymi w Internecie. Swoje decyzje podejmują w oparciu o orzeczenia sądów oraz stanowiska Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Gdzie tkwi istota interpretowanego zakazu? Wyrażona została ona w sposób pośredni w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie bowiem z ustawą, sprzedaż detaliczna napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu (z wyłączeniem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży, prowadzi się w punktach sprzedaży, którymi są:

? sklepy branżowe ze sprzedażą napojów alkoholowych;
? wydzielone stoiska – w samoobsługowych placówkach handlowych o powierzchni sprzedażowej powyżej 200 m2;
? pozostałe placówki samoobsługowe oraz inne placówki handlowe, w których sprzedawca prowadzi bezpośrednią sprzedaż napojów alkoholowych.
W Internecie zamówić może każdy

Kolejny argumentem urzędników przeciwko legalności sprzedaży alkoholu przez Internet …[…]