może pan sobie to zdanie powiesić nad łóżkiem

?Sam Szymon Wiesenthal mówi, że nigdy tak boleśnie nie odczuł razów otrzymanych z ręki jakiegoś esesmana, jak policzka wymierzonego mu przez obozowego pisarza, Kazimierza Rusinka (PPSowca i komunisty, wiceministra kultury w PRL) wkrótce po oswobodzeniu obozu koncentracyjnego w Mauthausen. Była to kontynuacja antysemityzmu przy pełnej świadomości tego, co spotkało Żydów za czasów Hitlera?.(Prawo a nie zemsta, Szymon Wiesenthal)
Kiedy człowiek, który go uderzył, zmuszony został przez Amerykanów do publicznych przeprosin i do podania mu ręki wobec zgromadzonych więźniów, Wiesenthal pozostał nieporuszony. ?Przyjmuję twoje przeprosiny – powiedział – ale ręki podać ci nie mogę?.
Wiesenthal nie przebacza łatwo. Nie tyle w sferze intelektualnej – jest na to za mądry, ma wystarczająco zróżnicowane pojęcie winy, żeby się na kimś mścić – ile w dziedzinie emocjonalnej: nie rozdaje przebaczeń, ale udziela ich jedynie w zamian za odpowiednią pokutę.(Prawo a nie zemsta, Szymon Wiesenthal) Czytaj dalej może pan sobie to zdanie powiesić nad łóżkiem

Gramy do cudzej bramki , przeciwko Polakom

?Nie uciekniemy od tej historii, obozy były na terenie Polski! ? mówi poseł PO Izabela Leszczyna w Poranku Wnet. Pani poseł nie powiedziała, dlaczego Niemcy i Austria uciekają od tej historii mimo, iż obozy koncentracyjne KL Dachau, KL Mauthausen i Gusen, KL Buchenwald i wiele innych, w których ginęli Polacy, Żydzi, Ormianie, Tatarzy, Romowie itp. były na terenie Niemiec i Austrii. Może dlatego, że dyskretnie usuwają ślady tych obozów a na odbudowę obozu Oświęcim i wpisanie go w rejestr UNESCO, jako KL Auschwitz, wpłaciły znaczne środki finansowe. Obóz obecnie zwany KL Auschwitz również nie był na terenie Polski. Oświęcim dekretem Hitlera z 8 października 1939 został wcielony do III Rzeszy i znalazł się administracyjnie w Niemczech (wikipedia). KL Auschwitz nie powstał na terenie Polski ponieważ przestała istnieć w 1939 roku. I o tym warto mówić w wielu językach świata jak i w Poranku Wnet.
Czytaj dalej Gramy do cudzej bramki , przeciwko Polakom

Polski Żyd: mówi prawdę.


To jeszcze jeden dowód na to ze nie narody a ludzie pojedynczy ludzie odpowiadają za zło i nienawiść.
To głos sprawiedliwości – Żyda, co podkreślam.
Janusz Simcha Sujecki KOMENTUJE: Izrael policzkuje polskich Żydów – Izrael to jednak nie jeden ambasador czy obecny rząd. Ciężko winić całą społeczność za antypolskie wystąpienia. Czy za parę lat, gdy na przykład władza w Izraelu się zmieni, nie będzie panu żal obecnej reakcji?

– Nie, ponieważ obecne wymierzone w Polskę działania nie są akcją wyłącznie izraelskiego rządu. Nie ma sytuacji, w której jakiś pojedynczy polityk Polskę atakuje, inny jej broni, a społeczeństwo jest podzielone. W oskarżaniu Polski o udział w Holokauście, nagonce na Polaków uczestniczy cała klasa polityczna Izraela, wszystkie media. A antypolskie są dziś nastroje niemal całego izraelskiego społeczeństwa, które bardzo chętnie to podchwytuje. …

3200 km: pieszo do Jerozolimy.


Pasjonująca wyprawa pisana na I-fonie, po drodze.
Wydana w formie książkowej.
Pierwsze spotkanie promujące tą wyprawę odbyło się w miniony poniedziałek.

Kilka fotek książki i ze spotkania: Czytaj dalej 3200 km: pieszo do Jerozolimy.

III wojna św – Rosja i Chiny – przeciw Ameryce.Ciekawa wizja ograniczonej wojny konwencjonalnej, rozpad NATO, przejęcie przez Rosję i Chiny baz USA na Pacyfiku, okupacja ich.
Polityczne wydarzenia zarysowane marginalnie, lecz bardzo realistycznie. Autorzy skupiają się na samych działaniach wojennych.
Bardzo dobrze opisane technicznie walki z użyciem dronów i robotów. Opisanie możliwości wielu rodzajów broni, tych istniejących i tych które mogą prawdopodobnie Czytaj dalej III wojna św – Rosja i Chiny – przeciw Ameryce.