Kilka linków >>Prawdy<<Zaczynam od linku umieszczonego na tablicy u Andrzeja Zapałowskiego z bardzo sugestywnym komentarzem:
„Oni nie mają braków w wykształceniu ale prawda nie pasuje do interesów”

i link: Prezydent Izraela nie czytał Ringelbluma, kronikarza getta? To niech przeczyta
W materiale pojawia się cytat: „…Gdy premier Morawiecki powiedział, że istnieli także żydowscy sprawcy, prezydent Izraela Reuwen Riwlin oświadczył: ?Mówienie, że nasi ludzie kolaborowali z nazistami jest? nowym dnem!?…”
Czy w Izraelu kreuje się nową politykę historyczną? Naród samych dobrych ludzi? Nie ma takich narodów. W każdym narodzie znajdzie się szumowina – też i w żydowskim.

Słowa Emanuela Ringelbluma są ostre, Żyd pisze o Żydach: Czytaj dalej Kilka linków >>Prawdy< <

Waluta Euro w Polsce?Każdy, kto interesuje się polityką walutową wie, ze fakt, iż nie jesteśmy w strefie euro ratuje nas przed efektem „naczyń połączonych”, a ci którzy pragną abyśmy weszli w tą strefę to nikt inny jak osoby, pragnące aby nasz kraj bardziej podlegał finansowej polityce włodarzy unijnych banków i korporacji jak i polityków – aby był jeszcze bardziej zależny.
Są jednak tacy, co mimo tej prawdy forsują to „najgorsze z rozwiązań”…

W linku cytat – początek materiału, zachęcam do przeczytania całości: Czytaj dalej Waluta Euro w Polsce?

Strach przed prawdą…

W całości linkuję materiał: ?Strach przed prawdą? profesora Timothy Snydera – o wywiadzie znanego naukowca dla tygodnika „Polityka” – Michała Siekierki:
„W tygodniku ?Polityka? nr 6 (7.02 ? 13.02.2018) przeczytałem ciekawy wywiad z amerykańskim historykiem Timothy Snyderem pt. ?Strach przed prawdą?. Profesor Snyder pracuje na Uniwersytecie w Yale, zajmuje się historią nowożytnego nacjonalizmu, Europą Środkową oraz Wschodnią. Jego prace cieszą się ogromną estymą w kręgach ?Gazety Wyborczej?, ?Polityki?, w środowisku Platformy Obywatelskiej, czyli jak to się przyjęło umownie nazywać ?mainstreamu?. Świadczą o tym nagrody i wyróżnienie jakie Pan Profesor otrzymał za swoją działalność: Krzyż Oficerski Orderu Zasług RP, Nagroda im. Jerzego Giedroycia, Nagroda im. Hannah Arendt oraz tytuł Człowieka Roku ?Gazety Wyborczej? (ta ostatnia w 2016 r.). Na wstępie przyznam się, że z licznych jego książek, przeczytałem jedynie ?O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX w?. Książeczka krótka, w treści ogólnikowa, przypominająca poradniki w stylu ?Jak dobrze żyć? czy ?Podaruj światu najlepszą cząstkę siebie, a świat ci to odwzajemni?. Jednym słowem ? banał. Nie chcę się mądrzyć, ale do stwierdzenia oczywistych prawd, typu: monopartia nie odzwierciedla społeczeństwa demokratycznego, instytucje są fundamentem dla państwa, uczciwy obywatel powinien płacić podatki, należy postępować zgodnie z etyką zawodową czy każdy człowiek jest odpowiedzialny za swój los oraz otoczenie, w którym żyje, nie potrzeba profesury.
Książka jest bardziej wyrazem niezadowolenia ?środowiska? z wygranej Donalda Trumpa, niż poważną analizą rzeczywistości. Ale nie o tym miał być ten tekst.

W wywiadzie dla ?Polityki? pada kilka stwierdzeń, które w mojej skromnej opinii są uproszczone, przerysowane czy wręcz nieprawdziwe. Czytaj dalej Strach przed prawdą…

Zakaz mówienia w innym języku niż ukraiński…


Coraz bardziej absurdalne przepisy na Ukrainie.

Wszyscy sprzedawcy we Lwowie zostali zobowiązani do rozmawiania z klientami po ukraińsku. 15 lutego Rada Miasta Lwowa przyjęła na sesji plenarnej dekret ?O regulacji języka obsługi obywateli w sferze usług, handlu i informacji o produktach i usługach w mieście Lwowie?, czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej lwowskiej rady.

Nacjonalizm przybiera coraz bardziej szaloną postać…