Szacun dla pracowników Remondisa.

To już nie pierwszy raz doświadczam mądrego i dobrego zachowania pracowników firmy wywożącej śmieci. Starają się tak parkować na wąskich uliczkach osiedlowych, żeby samochody mogły przejechać – nie torują ruchu.
Super zachowanie.
I nie jest odosobnione – jak wspomniałem wyżej; kilkukrotnie miałem taką sytuację, raz specjalnie nawet kierowca śmieciarki widząc że się zbliżam zmienił położenie swojego samochodu, abym mógł przejechać – podczas gdy pozostali pracownicy z ekipy ustawiali kontenery śmieci (też tak, abym mógł je wymanewrować).

Serdeczne dzięki dla Was.

Dlaczego odszkodowanie za II Wojnę?

Materiał na portalu wgospodarce.pl precyzyjnie określa dlaczego należy się nam odszkodowanie od Niemców za II Wojnę Światową:
…O stratach demograficznych mówił prof. Konrad Wnęk z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podkreślił, że do tej pory przeważnie przyjmuje się, że w czasie II wojny światowej zginęło ok. 6 mln Polaków. Jak zaznaczył, w jego szacunkach nie były brane pod uwagę m.in. straty, za które odpowiadał Związek Radziecki, czy ofiary Rzezi Wołyńskiej; nie uwzględniono także osób, które wyemigrowały, co też jest – jak mówił – stratą demograficzną.
Według prof. Wnęka najbardziej prawdopodobna liczba polskich ofiar to ponad 5 mln…[…]
Wstępne szacunki strat w nieruchomościach przedstawił prof. Mieczysław Prystupa z Politechniki Warszawskiej. Wyjaśnił, że w swoim badaniu wziął pod uwagę obszar, który zarówno przed wojną, jak i dzisiaj znajduje się w granicach Polski, dlatego jest to obszar 208 tys. kilometrów kwadratowych. Stanowi to 53 proc. obszaru Polski przedwojennej.

W badaniach prof. Prystupa straty w zabudowie miejskiej dotyczyły zarówno budynków mieszkalnych, jak i niemieszkalnych. „Ta wartość została oszacowana na 52 mld 372 mln zł” – powiedział. Czytaj dalej Dlaczego odszkodowanie za II Wojnę?