Piknik osiedlowo-patriotyczny. Ulica Wiatraczna.

Jadąc prosto z Pobiedzisk z narodowego czytania zdąrzyłem dojechać na końcówkę malowania pięknego patriotycznego graffiti o Powstaniu Wielkopolskim.
Swoją drogą nie zapytałem czy malujący wiedzą, że właśnie nasze powstanie było pierwszym, które udzieliło pomocy walczącym na wschodzie pod Lwowem Powstańcom.

Spotkałem też kolegę, już przebranego w koszulkę – z okazji 75-rocznicy Ludobójstwa na Kresach Wschodnich – tak zwanej Krwawej Niedzieli.

Nasza historia, tak trudna i tak wiele łączy odległe części naszego kraju.
Teraz u nas na zachodzie od lat powojennych wielu kresowian znalazło swój dom…
Ale tamten jakże wyraźnie pamiętają…

Przy okazji pikniku, spotkałem radnego Michała Grzesia, wice-przewodniczącego Rady miejskiej:

…z którym dwa lata temu organizowaliśmy konferencję w Urzędzie Miasta: Konferencja w Urzędzie Miasta Poznań – ks Tadeusz Isakowicz Zaleski.
„Skutki Przemilczania Ludobójstwa i ich wpływ na Społeczności Lokalne i Narodowe”

Narodowe Czytanie – Przedwiośnie.

Czytać każdy może, ale…coraz mniej chce. Co zrobić, aby przypomnieć narodowi źródło źródeł, a więc starą dobrą książkę? Czytanie narodowe, szansa na posłuchanie tego czego się samemu nie przeczytało, posłuchanie też i dobrego głosu, dykcji…
Ostatnio audiobooki w modzie. Czy to jest jeszcze czytanie, czy już słuchanie?
Może to przyszłość książek?
Ludzie stają się coraz bardziej leniwi. Być może że w przyszłości będzie odpowiednia literatura dostarczana wprost do mózgu ludzkiego.
I pstryk! masz całą encyklopedię.
Tylko jaka z tego przyjemność?

„Przedwiośnie” Żeromskiego czytałem w Bibliotece Publicznej w Pobiedziskach – fragment rozdziału II pt. „Rewolucja”: Czytaj dalej Narodowe Czytanie – Przedwiośnie.

Strzelectwo: III-cia Runda Pucharu WKS Grunwald Poznań.

Za nami (jeszcze dziś-sobota są ostatnie strzelania) następna runda pucharu 2018 roku w strzelaniu statycznym do tarczy.
Jeżeli chodzi o moje wyniki – poszło poniżej możliwości, niestety doskwiera kontuzja barku. Ale źle nie było; przede wszystkim dzięki wspaniałej, niemalże rodzinnej, atmosferze na strzelnicy.
Poniżej foto z zawodów: Czytaj dalej Strzelectwo: III-cia Runda Pucharu WKS Grunwald Poznań.