Prawo posiadania broni – zaostrzane?

W Niemczech chcą zaostrzyć prawo do posiadania broni? Z jednej strony wprowadza się prawo broni obiektowej praktycznie bez pozwolenia – uproszczona procedura zakupu (mały kaliber), to broń która ma znajdować się w danym budynku bez prawa wynoszenia jej poza jego obręb. Dzieje się tak po licznych napadach na mienie prywatne. Mówi się że przez różne podejrzane zagraniczne grupy przestępcze.

Z drugiej doniesienie w naszych mediach, (na ile wiarygodne?) o planach zaostrzenia weryfikacji do prawa posiadania broni. Co prawda zaostrzenie to ma polegać na dodatkowym pytaniu (obowiązkowym) do Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV).

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1436843,niemcy-rzad-chce-zaostrzyc-regulacje-dotyczace-posiadania-broni.html

A tymczasem nadal w Polsce bardzo mało osób posiada broń wg danych z materiału: ” Statystycznie w Niemczech na stu mieszkańców przypada 19,6 sztuk broni palnej będącej w prywatnym posiadaniu. W USA współczynnik ten wynosi 120,5. W Polsce – 2,5.”

I do tego obecne u nas absurdy takie jak odebranie pozwolenia za nie złożenie sprawozdania finansowego do US:

https://www.rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/303199930-Utrata-pozwolenia-na-bron-za-niezlozenie-sprawozdania-finansowego-spolki—wyrok-WSA.html

Na pomnik Smolenia – zawody strzeleckie.

Serdecznie zapraszam na specjalne zawody strzeleckie. Gdzie i kiedy się odbędą?…

…odbędą się w przyszłą sobotę, na strzelnicy wojskowej z której korzysta WKS Grunwald, na ul Saperskiej. Całkowity dochód z zawodów zostanie przeznaczony na „zrzutę” – upamiętnienie Bohdana Smolenia, członka swego czasu – klubu strzeleckiego Grunwald (jeszcze na Wojskowej). -Upamiętnienie ma przyjąć formę pomnika.

Zawody odbędą się na ul Saperskiej, mogą w nich wziąć udział wszyscy posiadający aktualną na rok 2020 licencję sportową PZSS.