WYBORY DO RAD OSIEDLI W NIEDZIELĘ 20 MARCA 2011r.

Na stronie poznan.pl pod hasłem „Sam decyduj o swojej okolicy” pojawiły się informacje na temat wyborów do Rad Osiedli. Tym razem szczęśliwie są one odpolitycznione. Jak już pisałem wcześniej tak samo powinno być w wyborach na radnego miasta. Niestety polityka wszędzie stara się wtrącić swoje nie zawsze ładnie pachnące dwa grosze. Tymczasem są to kwestie organizacji życia wokół nas tam gdzie mieszkamy.
Chyba każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie, funkcjonalności i wygodzie mieszkania.
I o to przecież chodzi.
Poniżej znajdziecie Państwo informacje dotyczące miejsc głosowania:
Zarządzenie Miejskiego Zespołu ds. Wyborów Osiedlowych w sprawie podziału osiedli na okręgi wyborcze i obwody głosowania

i jeszcze jedna bardziej ogólna strona informacyjna:


wybory do Rad Osiedli

Ze swojej strony chciałbym tylko zwrócić uwagę że warto rozejrzeć się dookoła i wybrać osoby, które chcą coś zmienić w swoim otoczeniu, są zaangażowane społecznie, jednakże indywidualnie niewiele mogą zdziałać. Niestety, do społeczeństwa obywatelskiego trochę nam brakuje.
Nie raz pisałem na tematy bliskie naszym mieszkańcom, próbowałem zainicjować pewne działania. Generalnie jest tak, że po prostu zwykł brak czasu nie pozwala na większe angażowanie się. Jest to zrozumiałe. Dlatego może tym bardziej warto postawić na osoby, które chcą coś zrobić dla społeczności lokalnych.
Zdobądźmy się na postawę obywatelską.
Tym bardziej że wszyscy, którzy zostaną członkami rad będą działać w nich społecznie dla mieszkańców osiedli, bez żadnego wynagrodzenia. To jest chyba najbardziej przekonywujący argument.
Zachęcam do czytania materiałów z działu: „Problemy naszego miasta” i włączenia się w inicjowane tam działania na rzecz społeczności lokalnych.
Problemy naszego miasta

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “WYBORY DO RAD OSIEDLI W NIEDZIELĘ 20 MARCA 2011r.”

  1. Może więc warto zagłosować na osobę młodą, jak pan Piotr, który sam ma dziecko i jest mieszkańcem os. Kopernika – zna problemy naszej dzielnicy? Poniżej kilka spraw, które można by poruszyć.
    Mieszkam przy Międzyborskiej (4 jednostka os.Kopernika). 7-8 lat temu zlikwidowano tu plac zabaw który przeszkadzał starszej części mieszkańców – teraz dzieci mogą obejrzeć rosnące w piaskownicy iglaki, a ławki nie ma wcale. Miejsc parkingowych jest bardzo mało, a proste rozwiązanie, parkowanie na skos, które zainicjowaliśmy w zimie, kiedy były zaspy i wówczas weszło na parking prawie 2 razy tyle samochodów, nie przyjęło się. Może wystarczy namalować na jezdni oznakowanie? Na skrzyżowaniu koło piekarni Tosmak ciągle dochodzi do stłuczek, kiedy klienci gwałtownie skręcają na chodnik aby zrobić w niej zakupy – czy tylko ja wiem że nie wolno parkować na skrzyżowaniu? ;) może banalny zakaz parkowania? Pozostaje jeszcze dramatyczne przejście do szkoły nr 7 i przedszkoli – przez ul.Jawornicką – najpierw po kostki w błocie, albo po lodzie, w zależności od aury, ale zawsze po odłamkach szkła – dróżki pomiędzy dwoma nitkami Jawornickiej nikt nie sprząta, za to można znaleźć tam stosy buteleczek po wódce. Przejście jest żadne – niby pasy, ale dziecko samo na pewno tamtędy nie przejdzie.
    Polecam te sprawy pamięci,kiedy zostanie Pan członkiem Rady.

Możliwość komentowania jest wyłączona.