Nadzieja dla Europy ?

  Nadzieja na lepszą przyszłość Europy ??

      Jak powszechnie wiadomo UE obecnie utrzymywana jest tylko , ze względu na strach przed konsekwencjami jej rozpadu. Wiadomo również że celem stworzenia unii były dwa ważne postulaty tzn. integralność państw europejskich miała przynieść pokój oraz korzyści gospodarcze . Jeśli chodzi o pokój to można powiedzieć , że nikt nie chce wojny , jeśli chodzi o ekonomię to wiadomo ,że mamy Europę dwóch prędkości tzn. Niemcy , Benelux i Skandynawia – (gospodarki innowacyjne), te kraje mają największe korzyści z integracji- reszta kiepsko , bezrobocie, słabe wyniki ekonomiczne, zadłużenie .

Jak wiadomo prym wiodą Niemcy , ponieważ gospodarczo stoją bardzo wysoko ze względu na wysoko innowacyjną gospodarkę, państwa drugiej prędkości jak Polska są pod-gospodarkami niemieckiego biznesu. Dlatego taka nienawiść do Pis-u, ponieważ opodatkowując duże korporacje , narusza interesy biznesu niemieckiego w Polsce.

Mimo takich niewątpliwych sukcesów gospodarczych Niemiec, sytuacja w Niemczech nie wygląda ciekawie z punktu widzenia rządzących , ponieważ p .Merkel chciałaby iść dalej wrozwoju gospodarczym , widząc szanse dla niemieckiej gospodarki w przyjmowaniu uchodźców, mając nadzieję na siłę roboczą w kończącym się demograficznie narodzie.

Tu jednak Niemcy są przeciwni przyjmowaniu , obcych kulturowo ludzi, a szczególnie muzułmanów których religia , jest systemem faszystowskich nakazów . Europejscy liberałowie (czyt. postkomuniści) ogarnięci ideą społeczeństw otwartych , rządzonych przez jeden rząd światowy prą do przodu swoje chore wizje , wbrew społeczeństwu niemieckiemu.

I tu właśnie wyrosła im przeszkoda w postaci bardzo silnej partii eurosceptycznej i konserwatywnej AfD (Arternative fur Deutschland ).Partia ta powstała w 2013 roku założona przez Bernarda Lucke , który po przegranych wyborach partyjnych w tamtym roku władze przekazał Frauke Petry matce czworga dzieci , która silną ręką prowadzi partię do zwycięstw.

AfD jest partią konserwatywną i eurosceptyczną , jest przeciwna Euro oraz jest za szerokim stosowaniem Referendum , jako demokracji bezpośredniej.Znana jest również z bardzo ostrych wypowiedzi działaczy odnośnie migrantów (że jeśli nielegalnie przekraczają granice , to należy do nich strzelać ).

Obecnie AfD jest czwarta silą polityczną w Niemczech po chadekach z CDU (Merkel )CSU (Seehofer )i SPD(Gabriel ) i jest duża szansa ,że w wyborach do parlamentów krajowych Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynatu i Saksonii-Anhalt, które odbędą się 13 marca wysunie się na 3 pozycję. Strach rządzących partii jest bardzo duży .Bundestag uchwalił w czwartek pakiet ustaw azylowych, których celem jest ograniczenie liczby uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki .

Wielu Niemców (szczególnie na terenach byłych NRD) widzi szanse , aby po skompromitowanej CDU przejęła władzę partia narodowa i konserwatywna , przeciwna wizji Multi – Kulti oraz słabego państwa ,którą to wizję przeprowadzają zwolennicy demokracji liberalnej na płaszczyźnie społecznej.

Jest nadzieja ,że znajdzie się ktoś , kto będzie miał odwagę powiedzieć ,,NAIN ,, całej tej zbł azowanej biurokracji europejskiej , wszechobecnej dyktaturze liberałów i projektów dążących do powstania społeczeństwa otwartego – globalnego, rządzonego przez wielkie korporacje i mafie przemysłowe .

O końcu globalizacji , władzy pieniądza i robieniu z ludzi popkulturowej maskarady marzy wielu młodych europejczyków , dlatego wielu ludzi patrzy na Niemcy i liczy ,że przede wszystkim tam coś się zmieni .Liczą na to ,że ci którzy rządzą Europą pokojowo poddadzą się do dymisji i skończy się ideologizowanie społeczeństw.

 

Ewa R.