Wywiad ze szczecińskim radnym.

Z Darkiem Mateckim znamy się parę lat internetowo. Wzajemnie się wspieramy – pisząc o prawdzie o Ludobójstwie na Wołyniu.
Walka o tą prawdę to wielki ból dla mojego serca.
Każdemu Polakowi powinna być ona bliska. Gdyby na naszym miejscu byli obywatele USA, Izraela, Rosji, Wielkiej Brytanii czy nawet Francji, nie byłoby mowy o ukrywaniu zbrodni, czy zakopywaniu informacji o niej.
Niestety, to Polska…
Darek w tym wywiadzie powiedział parę istotnych słów prawdy w tym temacie i w innych, mi bliskich.
Niektóre z nich cytuję poniżej:

„…W odpowiedzi na te zniewagi, dehumanizację i nawoływanie do popełnienia przestępstwa założyłeś Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. W jaki sposób ten ośrodek będzie funkcjonował?

Na chwilę obecną założyłem fanpage na Facebook’u i konto na Twitterze, co zostało przyjęte z dużym entuzjazmem. W tej chwili działa Reduta Dobrego Imienia, która głównie zajmuje się wyłapywaniem publikacji zagranicznych, gdzie jest mowa o „polskich obozach koncentracyjnych” […]
Ponadto zależy mi, by na stronie OMA pisać o tym co dziś dzieje z prawdą o Rzezi Wołyńskiej na terenie Ukrainy. Wczoraj prof. Szwagrzyk kolejny raz stwierdził, że Ukraina jest jedynym państwem, która nie dopuszcza ekshumacji polskich obywateli na swoim terenie. Już w 2017 roku ukraiński odpowiednik Instytutu Pamięci Narodowej zachwalał zakaz ekshumacji i do dzisiaj takich ekshumacji tam nie ma. To że na Ukrainie powstają kolejne pomniki Bandery, to że lwy na cmentarzu Orląt Lwowskich są zasłaniane paździerzowymi dechami… Z tym trzeba walczyć i te skandale nagłaśniać! Zdaję sobie sprawę, że moje stanowisko może się nie spotkać z poklaskiem opcji politycznej, z której się wywodzę, ale nie mam wątpliwości, że banderyzacja jest skrajnym, ukraińskim antypolonizmem.
Temat Wołynia nie został zamknięty, zwłaszcza że nikt z Ukraińców nie został rozliczony, a mordercy są gloryfikowani. Niedawno zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego niszczący do końca nowelizację ustawy o IPN, mówiący że nie można już skazywać za gloryfikowanie banderyzmu.

Jesteś radnym z ramienia Zjednoczonej prawicy. W sprawie Wołynia wypowiadasz się w zupełnie odmienny sposób niż parlamentarzyści z PiS, współpracujesz z MW… Czy z tego tytułu spotykasz się z krytyką ze strony swoich partyjnych kolegów?

W szeregach Zjednoczonej Prawicy jest sporo osób walczących o prawdę. Mam nadzieję, że w sprawie Ukrainy uda nam się przebić do głównego, partyjnego nurtu. Niedawno senator Golba (Solidarna Polska) walczył w obronie jednego z pomników upamiętniającego Polaków walczących z oddziałami UPA. Jestem zwolennikiem poszerzania współpracy po prawej stronie. Liczę na normalizację prawa aborcyjnego, czyli zakaz mordowania nienarodzonych dzieci ze względu na chorobę. To są poglądy, które wynikają z mojej wiary katolickiej, z tego co czuję w sercu. Jeszcze nie spotkałem się z tym, że ktoś ze Zjednoczonej Prawicy zabraniał mi cokolwiek mówić.

Skąd się bierze filoukraińska narracja i zgoda na liberalną ustawę aborcyjną w PiS?

To nie jest pytanie do mnie. Trzeba by pytać wysoko postawionych polityków PiS. W mojej ocenie, mimo iż jestem przeciwnikiem polityki, którą nasi wschodni sąsiedzi prowadzą względem Polski, sprawa Ukrainy może mieć związek z Rosją. Ja uważam, że dziś, największym zagrożeniem dla Polski jest Rosja. To zagrożenie rzeczywiste, co widać na przykładzie Gruzji czy Ukrainy. To może być wytłumaczenie, dlaczego Ukraina jest wspierana przez Polskę, dlaczego jest strefą buforową i jest wspierana przez polityków PiS….”

Cały wywiad na stronie:
„W Polsce trzeba ścigać za gloryfikację banderowców!” Wywiad z Dariuszem Mateckim ze Zjednoczonej Prawicy

Polecane: Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.