Afera w PiS – czy Hofman, Kamiński i Rogacki zostali wyrzuceni? Tak.

Abstrahuję od etyczno-moralnych kwestii zachowania tych panów, które stawiają ich na równi z tymi, których nie cenimy.
Jednak jest jeszcze jeden problem: „…straszliwie utrudnili prowadzenie kampanii- ludzie nie pojmują, że nie wszyscy startujący z list PiS są w PiS, a do tego nawet jak są, to – nie oznacza to, że osobiście ponoszą odpowiedzialność za wybryki tych u góry…” – tak napisałem na FB pod linkiem do materiału z niezalezna.pl.
Jesteśmy kojarzeni z nimi – chociaż tak jak ja – startujemy tylko z listy PiS, nie przynależąc do partii, także osoby, które należą nie wszystkie znają ich, czy też identyfikują się z owymi byłymi posłami (właśnie powinni zostać pozbawieni mandatów poselskich) PiS. Jednak tak na bardzo poważnie, to – mnie osobiście dotyka tego typu nielogiczne porównanie. Nielogiczne, ponieważ bez analizy kojarzy się mnie z partią i osobą, nie wiedząc o mnie nic. Znów wpadka partii ciąży na osobach, które chcą poświęcić się dal dobra swojej społeczności. Nieistotne jakiej partii – tej czy innej. Niemniej widać wyraźnie jak dobrym pomysłem są „jednomandatówki”. Nie byłoby żadnego partyjnego skojarzania.
A więc, to daje tylko wyraźne zielone światło pomysłowi JOW. Żeby móc się na dobre odciąć od upolityczniania wyborów samorządowych.
Cała sytuacja jest; przez chorą ordynację wyborczą. O czym mówią wszyscy, z kim rozmawiam. Dlaczego mamy nosić odium partyjnych negatywów?
Nawet nie będąc w partii?
A więc zróbmy coś zdecydowanie – w końcu dajmy odpór – i zmieńmy ordynację, która psuje stosunki międzyludzkie!


Decyzję o usunięciu Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego z partii zapowiedział już wcześniej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości jednogłośnie opowiedział się za wyrzuceniem posłów.
Tego typu działania powinny być równoznaczne z pozbawieniem mandatów immunitetu i karą dla tych ludzi.
Z każdej partii – przecież pokazuje to brak etyki. Oszustwo po prostu.
Jak ktoś taki może być reprezentantem swoich wyborców?
Powinni być całkowicie „skończeni” w życiu politycznym.

Piotr Szelągowski

Cytat: Hofman, Kamiński i Rogacki usunięci z partii – to już oficjalna decyzja Komitetu Politycznego PiS

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.