Ambasador Ukrainy wezwany do polskiego MZS.


Jakaś bardziej zdecydowana akcja rządu? Może w końcu embargo na Ukrainę? Groźba?
Kiedy otworzą się oczy w końcu naszym politykom w rządzie??

…?Bohaterom Ukrainy Karpackiej rozstrzelanym przez polskich i węgierskich okupantów w marcu 1939 r.? oraz plansze informujące o rzekomej egzekucji 600 strzelców Siczy Karpackiej przez oddział Korpusu Ochrony Pogranicza….- ?Polska nigdy nie okupowała Ukrainy. Niektóre terytoria dzisiejszego państwa ukraińskiego wchodziły w skład Rzeczypospolitej Polskiej na mocy prawa międzynarodowego. Do tej pory nie został zaprezentowany żaden dowód na poparcie tezy o masowej egzekucji członków Siczy Karpackiej w marcu 1939 r., nie wspominając o polskiej odpowiedzialności za tę rzekomą zbrodnię? ? czytamy w komunikacie Biura Rzecznika MSZ.

Dlaczego nie wydalono ambasadora? Tak za karę?

Tymczasem nasi beznadziejni politycy (bo jak to inaczej nazwać?? – ktoś pluje a my udajemy że deszcz pada…): Witold Waszczykowski: Sojusz z Ukrainą ?kluczowy? – Partnerstwo z Ukrainą pozostaje kluczowym zadaniem polityki zagranicznej naszego państwa. Jest to relacja głęboka i wielopłaszczyznowa, tak jak między sąsiadami związanymi nie tylko bogatą wielowiekową spuścizną, ale również poczuwającymi się do odpowiedzialności za wspólną europejską przyszłość ? zaznaczył.
Bez względu na koszty Dlatego, jak dodał, nie może zaskakiwać intensywny i rzeczowy charakter współpracy polsko-ukraińskiej…

Może zaczniemy budować pomniki Bandery w Polsce?
Np… Takie:

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Ambasador Ukrainy wezwany do polskiego MZS.”

  1. Jak tak spojrzeć z perspektywy czasu nad polityką Polski w stosunku do Ukrainy to my otrzymujemy dyrektywy z Waszyngtonu i je wypełniamy w 100%. Ponieważ ta polityka która była i jest teraz prowadzona wobec Ukrainy jest wbrew interesom polskim, ale jak najbardziej amerykańskim. I wcale się nie ździwie jak będziemy stawiać pomniki oprawcom ukraińskim w Polsce. Bo nie przeszkadza „naszym elytom”, że po drugiej stronie odradza się neobanderyzm który jest gorszy od nazizmu. Pozwolę sobie zacytować Wojciecha Cejrowskiego który powiedział parę słów prawdy kim teraz są Ukraińcy – …” Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak się dokonała rzeź wołyńska, twierdzę, że jest on bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. Bo znaczy to, że mnie to nie przeszkadza, że był rzeźnikiem i gwałcicielem. Liczy się tylko to, w jakiej sprawie gwałcił i rozrzynał ludzi. … Nikt tam nie wystąpił z tych znacznych Ukraińców i nie powiedział: ci nasi bohaterowie, to nie są bohaterowie. ”
    Nikt do tej pory z tzw. „zachodnich demokracji” nie nałożył sankcji, żeby wymósić zmianę polityki wręcz przeciwnie, daje się przyzwolenie na neobanderyzm. Czy nam jest z nimi po drodze? Napewno nie!

  2. Można w wielu sprawach z Cejrowskim się nie zgadzać, jednak logika jego wypowiedzi w tym przypadku jest całkowicie zrozumiała, dlatego powtarzam ten cytat:
    ” Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak się dokonała rzeź wołyńska, twierdzę, że jest on bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. Bo znaczy to, że mnie to nie przeszkadza, że był rzeźnikiem i gwałcicielem. Liczy się tylko to, w jakiej sprawie gwałcił i rozrzynał ludzi. … Nikt tam nie wystąpił z tych znacznych Ukraińców i nie powiedział: ci nasi bohaterowie, to nie są bohaterowie. ”

    Link do wpisu o niewłaściwej polityce PiS w stosunku do Ukrainy:
    http://bezprzesady.com/aktualnosci/dokad-nas-to-zaprowadzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.