Antypolski komiks w USA – Polacy przedstawieni jako… świnie

Nasza narodowość jest dyskredytowana na różne sposoby, jednym z nich jest przedstawienie Polaków w komiksie, gdzie przedstawia się wszystkie narodowości w postaci zwierząt jako gatunek kojarzony odpowiednio i to już w słynnym „Folwarku Zwierzęcym” Orwella. Wszyscy czytający słynną książkę Orwella wiedzą kim tam były świnie, symbolem ucisku i wykorzystania innych zwierząt…

W komiksie wydanym w USA Polacy, przedstawieni są jako świnie, przez rysownika amerykańskiego Spiegelmanna; tytuł komiksu to: „Maus. Opowieść ocalonych”. Więcej informacji na ten temat:
Isakowicz.pl

Postaram się zdobyć ilustracje z tego „dzieła”, które dodatkowo zostało wciągnięte na listy lektur w USA. w większości stanów. Jak widać do obywateli amerykańskich trzeba docierać już poprzez media obrazkowe, możemy tylko zadać sobie pytanie; dlaczego? Wszechobecne systemy testowe, upraszczające systemy nauczania, wkraczające do naszych szkół i co tu dużo mówić, ogłupiające młodych ludzi (zdanie nie tylko moje, praktycznie wszystkich znajomych nauczycieli, czy też dyrektorów szkół, z którymi rozmawiałem), są zapewne forpocztą kultury obrazkowej, która może skuteczniej manipulować emocjami i odczuciami, bez głębokiego dodarcia do przekazu mającego podłoże logiczne (mała ilość treści werbalno-językowych).

Wniosek nasuwa się sam: takim społeczeństwem „obrazkowym” łatwiej sterować. Kultura mediów TV jest również kulturą wizualno obrazową. Popatrzmy co się z nią dzieje. W jaką stronę to zmierza. Syndrom „Wypadku Łódzkiego”, wskazuje drogę emocji. Zastanawiam się nad jednym, czy to tak trudno samemu pomyśleć? Przeanalizować informacje? Niestety trudno, o ile nie ma się racjonalnych podstaw do analizy, oczywiście zbliżonych do obiektywnego spojrzenia, (powtarzam mój pogląd po raz któryś: obiektywizm wg. mnie nie istnieje, jest to wartość metafizyczna).
Zatem jakie jest rozwiązanie? Szukać pomimo ograniczanej nam coraz bardziej ilości wolnego czasu, źródeł informacji prawdziwej; logicznych, racjonalnych, rzetelnych informacji, których jest coraz mniej.

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.