Armia się odradza? Oby… Polski Super Czołg na miarę potęg światowych.

Pamiętajmy: w XX-leciu międzywojennym mieliśmy wszystkie gałęzie gospodarki pod swoją kontrolą projektowaliśmy i produkowaliśmy samochody, samoloty, motocykle, broń, budowaliśmy huty, zakłady przemysłowe. Teraz mamy coraz mniej…

„Duża siła ognia
Nowy polski pojazd bojowy będzie dysponował sporą siłą ognia dzięki zastosowaniu modułowej, bezzałogowej wieży, na której można zamontować działo kalibru 105 mm lub 120 mm. Będzie ono wyposażone w automatyczny system podawania amunicji, umieszczony z tyłu wieży. Pojazd będzie również posiadał karabin maszynowy 7,62 mm oraz zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, który może zawierać karabin 7,62 mm, karabin większego kalibru – 12,7 mm lub 40 mm wyrzutnik granatów….”

Cytat z: Polski superczołg PL-01: prawdziwa bestia

Inny cytat:
„…Wnioski dla Polski. Nowa strategia Niemiec w naszym regionie będzie balansować pomiędzy korzyściami gospodarczymi płynącymi ze współpracy z Rosją a poparciem polskich ambicji politycznych we wschodniej europie i też płynącymi z tego korzyściami gospodarczymi. Trzeba także pamiętać iż obecnie to Polska jest większym partnerem gospodarczym Niemiec niż Rosja a nasza rola w gospodarce Niemiec nie będzie słabła. Stąd bezpieczeństwo Polski (przede wszystkim gospodarcze) może stać się jednym z priorytetów Bundeswehry w nowym wydaniu….”
Całość na: STRATEGIA OBRONNA POLSKI A PRZYSZŁOŚĆ WOJSKA POLSKIEGO – CZ. I

A więc może warto wrócić do czasów sprzed wojny? Świat jest tak skonstruowany, że szacunek opiera się nie na mało wyważonych deklaracjach, lecz na faktycznej sile i możliwościach jej egzekwowania przez dane państwo. Z kolei posiadanie potężnego sojusznika silnie związanego gospodarczo i nie tylko – z nami, może być kluczowe.

Ciekawostka…:
Oni produkowali AGD w Polsce Ludowej – co się stało z firmami z dawnych lat?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.