ASG – dobra zabawa i coś jeszcze?

Temat ten jest dla mnie od lat bliski. Głównie dlatego, że swego czasu zakupiłem egzemplarz ASG pistoletu maszynowego – zasilanego elektrycznie wierną replikę niemieckiego MP 40 znanego niesłusznie pod nazwą „Szmajser” (Schmeisser – niem.), z uwagi na napis na magazynku -zakłady Schmeissera produkowały tą jedyną część do MP40.
Kupowałem go głównie z uwagi na wierność repliki. Dysponując mundurem polowym Wehrmachtu uznałem, że jest to doskonałe uzupełnienie – posiadając opaskę biało czerwoną, mogę między innymi, odtwarzać Powstańca Warszawskiego przy okazji różnych zabaw rekonstrukcyjnych.

Tak wygląda MP40 w wersji ASG:
MP40

MP40 ASG

MP40 ASG replika

Filmik znaleziony na YT dotyczący MP40:

Oj widać, że ta beczka była wielkim wrogiem owego Amerykańca. Ale zabił ją skutecznie…
Filmik jednak zgrabny – szczególnie ostatnie sekwencje „slow motion”.

Także ostatnio postanowiłem nabyć replikę ASG pistoletu 9mm.
Typowo do celów szkoleniowo-sportowych (Bersa).
Jak wiadomo są zawody dynamiczne w strzelaniu sportowym. W warunkach domowych można zbudować prosty kulochwyt dla kulek ASG (zwykły karton wzmacniany od środka). W ten sposób można szkolić się w celowaniu, trzymaniu broni, postaw itp. I odzyskiwać kulki :-).
Koszt oddawania strzałów jest niewielki. Nabój CO2 zapewnia nam dość długą żywotność, do celów szkoleniowych można zużyć nawet do 10 magazynków (po 16 kulek), za pomocą jednego naboju.
Waga pistoletu ASG jest praktycznie identyczna z oryginałem – bronią bojową.
Oczywiście nie da się odwzorować siły odrzutu powstającej podczas wystrzału z broni kalibru 9mm, ale cóż nie można mieć wszystkiego.

Pomijając walory zabawowe ASG można oczywiście pozyskiwać wiele innych pozytywnych aspektów – jeżeli chce się uprawiać sporty strzeleckie. Redukuje się też koszt szkolenia podstawowego

Poniżej fotki repliki ASG DUTY (z tej repliki również strzelałem – bardziej zawodna replika niż Bersa)
CZ75 07 Duty

Cz 75 P-07 Duty

Znaleziony na YT filmik o P 07 Duty 9mm:

Strzelanie ASG do tarczy. Prosty trening domowy. Kulochwyt to karton tekturowy wypełniony tekturkami (np) zużytymi tarczami.
Jednocześnie przechwytuje kulki – dzięki temu część można odzyskać, do ponownego użycia.


Polecane: ASG? ASG?- AIR SOFT GAME ? przygotowanie do realu?
ASG starcie w lubuskim

Więcej: ASG

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.