Będzie Dom Polski we Lwowie dzięki Janukowyczowi

W końcu podjęto decyzję. Jest dom ukraiński w Przemyślu, czas najwyższy aby w 600-letniej historii polskiej miasta pojawił się oficjalny dom dla Polaków. Symbol tej historii.

Cytat:
„Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz polecił szefowi Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Mychajłowi Kostiukowi rozwiązać problem w sprawie lokalizacji Domu Polskiego we Lwowie. Odpowiednie polecenie wydał w trakcie spotkania z przedstawicielami inteligencji twórczej regionu lwowskiego.”

Doniesienia czytamy na stronach Kuriera Galicyjskiego: Janukowycz – będzie Dom Polski we Lwowie

My Polacy, możemy liczyć jak widać na obecnego Prezydenta Ukrainy. Nie tak, jak na poprzedniego prezydenta; dobrego (?) znajomego obecnego prezesa PIS-u: Juszczenkę. Człowieka, który wszelkimi siłami wspierał i wspiera neo-nacjonalistów i członków partii „Swoboda”.
Co prawda wmawia się nam, że Janukowycz to ukryty Rosjanin (chociaż ma korzenie polskie!), a Juszczenko ponoć jest przyjacielem Polski, co pokazują zdjęcia jego w spotach wyborczych PIS-u z ostatnich wyborów, czy też innych działań ( Juszczenko znów gloryfikuje Banderę ) ….
Nie przeszkadza nikomu fakt, że to Juszczenko w sposób gloryfikujący pisał wstęp do książki albumu wydanego dwa ponad lata temu, a poświęconego „dzielnej” walce UPA przeciw polskim kobietom i dzieciom…(w zdecydowanej, ponad 90% większości). Juszczenko nie zająknął się w swym wstępie nad losem 80 tysięcy wymordowanych Ukraińców przez bandy UPA…

A więc może jednak zmienimy opinie, które się nam wtłacza…, usilnie do umysłów. Kto jest Kto?

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Będzie Dom Polski we Lwowie dzięki Janukowyczowi”

  1. Nie ma co tak cieszyc sie,to wilami po wodzie pisane.We Lwowie u wladzy nie ma ani jednej osoby przyjaznej Polakom.Beda wszystko robic,aby Dom Polski nie powstal.

  2. Miejmy nadzieję że władze centralne wymusza na przyjaciołach banderowców (ze Swobody) z rady miejskiej w Lwowie powstanie Domu Polskiego

Możliwość komentowania jest wyłączona.