Bilbord o pamięci historycznej…

Tą informacje dostałem już dość dawno temu. Ze składek powstał bilbord. Można zadać sobie pytanie dlaczego?
Być może dlatego, że działania państwa w tej kwestii są niewystarczające…

Niektórzy zadają pytanie: o co chodzi z tym działaniami?
Może o to, że na Ukrainie gloryfikuje się nazizm, neonaziści biegają w mundurach SS, a to działanie wpisuje się w kultywowanie pamięci o OUN-UPA i zbrodniach tych organizacji.
Przecież jesteśmy przeciw nacjonalizmowi jako kraj, gloryfikacji nazizmu i rasizmu.
Dlaczego wobec tego nie potrafimy uderzyć pięścią w stuł – przysłowiowo i zrobić coś z szerzącym się kultem u wschodniego sąsiada?
Może ktoś nie wierzy, ale wystarczy tylko zajrzeć na parę ukraińskich stron, portali itp znajomi Ukraińcy często podsyłają mi takie jak ta, informacje: Nazistowskie obchody – na Ukrainie. Kto się na to godzi?

Na Ukrainie chowani są zbrodniarze z dywizji grenadierów SS „Galizien”. Pochówki są przeprowadzane z całą pompą towarzyszą temu ubrani w mundury dywizji zapewne członkowie grup rekonstrukcyjnych…

„Na efekty miękkiej uchwały Sejmu RP w sprawie ludobójstwa dokonanego przez ukraińską OUN/UPA na Polakach nie trzeba było długo czekać. Były poseł KPN Obóz Patriotyczny i eurodeputowany, który pełnił funkcję wiceszefa delegacji PE do spraw Ukrainy Andrzej Zapałowski ujawnił, że lokalne władze ukraińskie w miejscowości Holohory koło Złoczowa przeprowadziły uroczysty pochówek 16 zbrodniarzy z SS Galizien.

Tekst sejmowej uchwały jak się okazuje daje powody Ukraińcom do kpienia z ofiar tej formacji SS i OUN/UPA. Warto wspomnieć, że w Złoczowie urodził się Tadeusz Brzeziński ojciec Zbigniewa Brzezińskiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmyego Cartera.”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.