Broń do zestrzelenia samolotu w Polsce? Prowokacja? Przemyt broni.


Poniżej kilka przykładów różnych materiałów o przemycie nadmiaru broni z Ukrainy (między innymi) do Polski. Dziś w pewnej rozmowie spotkałem się z teorią o możliwej planowanej prowokacji zamachu (np zestrzelenia samolotu) na terytorium Polski i „zwalenia” winy na „zielone ludziki”.
Kto mógłby takiej prowokacji dokonać? Padło stwierdzenie: akcja mogłaby być wykonana przez aktywnych członków nacjonalistycznych organizacji ukraińskich (których może być już całkiem sporo w Polsce) w myśl starej maksymy: „jeżeli idziemy na dno, to wszyscy i ciągniemy kogo się da”.
Ktoś zada pytanie: Dlaczego?

W dniu 31 marca podczas konferencji prasowej w Moskwie: Putin grozi wkroczeniem wojsk Federacji w czerwcu, celem zatrzymania aktów działań przeciw ludności cywilnej na teren nowo powstałych niezależnych republik na wschodzie. To zakończy na pewno działania wojenne i udaremni próby ze strony ochotniczych jednostek ukraińskich – odbicia tych terenów.
Może nawet doprowadzić do upadku państwa ukraińskiego. A więc, znając desperację nacjonalistów ukraińskich można przypuszczać, podejrzewać, że na podstawie swoich kalkulacji (niezbyt dobre stosunki Polski z Federacją Rosyjską), po takiej prowokacji może udać się wciągnąć nas do takiego zgubnego (bo bez szans na jakikolwiek sukces) konfliktu.
Takie pomysły mogą się pojawiać w umysłach osób, które chcą dziedziczyć nacjonalistyczno-szowinistyczny pogląd OUN i UPA na świat. Tak zwanych „banderowców”. Na zgubę pozostałej części społeczeństwa ukraińskiego próbują swoimi działaniami doprowadzić do totalnej wojny na Ukrainie w imię swej nienawiści do Rosjan i Polaków.
I tutaj nie ma wątpliwości. Taka nienawiść jest kultywowana bardzo skrzętnie. Zbrodnie UPA na Polakach były spowodowane nie walką o niepodległość, ale nienawiścią do „Lachów” i umocowaniem tej nienawiści w korzystaniu z założeń ideologi integralnego nacjonalizmu (Doncow) opartego i posiadającego wiele wspólnych cech z nazizmem niemieckim (III Rzesza: – „Main Kampf” – tłumaczenie tej książki wykonane przez Doncowa było rozpowszechniane po wejściu do domeny publicznej na Ukrainie: ?Main Kampf? w domenie publicznej. ).
Nie ma tutaj możliwości rozdzielenia tych przesłanek i źródeł tworzenia się tej ideologii biorącej sobie za cel (do zniszczenia) wszelki humanizm, moralność międzyludzką i koegzystencję narodów z poszanowaniem innych kultur społecznych.

Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. I przyjrzeć się jemu dokładnie, jak i wnioskom wynikającym z fragmentarycznych przekazów podawanych przez różne media.
I w końcu nie ulegać presji i sugestiom, że wina za ostatnie wydarzenia (niszczenie polskich pomników na Ukrainie, ostrzał z granatnika konsulatu) leży tylko po jedynej bo „słusznie” (z uwagi na polityczne „wytyczne”) wytypowanej stronie.
Przyglądać się należy wielu różnym odcieniom wydarzeń i dostrzegać ich drugie dno. Manipulacje i socjo-techniki, próbujące kreować rzeczywistość na potrzeby kreatorów, nie są całkowicie zakryte. Podejrzanym jest chór głosów jednoznacznie wskazujących sprawcę, jeszcze przed rozpoznaniem sprawy przez urzędy to tego przeznaczone. Ile to razy próbowano tak manipulować sądami w mniejszych lub większych procesach, z góry sugerując winnego?

Obyśmy nie zabrnęli w ślepą uliczkę i nie dali się wciągnąć w nie nasz konflikt, który doprowadzi do zagłady państwa i narodu. Naszym celem powinno być dystansowanie się od wszelakich siłowych rozwiązań, które już w założeniu doprowadzą do następnej hekatomby ofiar – członków społeczeństwa potrzebnych nam ŻYWYCH – do rozwoju służącego pomyślności społecznej.

POLSATNEWS: Dwie Ukrainki próbowały wwieźć do Polski działko 30 mm

ONET: Udaremniono próbę przemytu działa artyleryjskiego. Na granicy w Dorohusku zatrzymano dwie Ukrainki

WPROST: Działo artyleryjskie na polskiej granicy. Ukrainki próbowały przemycić je w aucie

CHEŁM: Dorohusk: Rosjanin przewoził dwa snajperskie karabiny przez granicę – Przemyt broni z Ukrainy

TVP INFO: Ukrainki zatrzymane z działem przeciwlotniczym. Chciały wjechać do Polski

Wojna zmieniła Ukrainę w „supermarket” broni

21 granatników RPG w autobusie do Wrocławia. Ile jeszcze trzeba dowodów, by uświadomić, że polska granica jest dziurawa?

?W Polsce może powstać podziemna armia ukraińska. Przemycana jest ogromna ilość broni? (VIDEO)

Ukraiński kierowca próbował przez Korczową wwieźć do Polski 21 granatników RPG -26

Sky News o przemycie broni z Ukrainy do Europy Zachodniej

BELSAT: Ukraina potwierdza udaremnienie wwozu do Polski nielegalnego arsenału broni

Na blogach społecznościowych:
W Polsce może powstać podziemna armia ukraińska. Przemycana jest ogromna ilość …

Po co oni usiłują przemycić broń?


I komentarze, gdzie drugi wprost zakłada że „zielone ludziki” mogą być odbiorcami broni.
Pytanie CZYJE te ludziki są…
Podkreślam chodzi mi o nacjonalistów ukraińskich (nie o naród ukraiński), jak to często próbują włożyć w nasze usta (osób ostrzegających przed szowinistami-nacjonalistami na Ukrainie, a nie przed NARODEM ukraińskim tak samo negatywnie doświadczanym przez tą szaloną grupę), różni politycy i inni pseudo obrońcy Ukrainy i Ukraińców nie próbujący nawet dostrzec zagrożeń spowodowanych wzrostem skrajnych poglądów nacjonalistycznych.

wpis – Przemyt broni z Ukrainy do Polski

Do Polski z Ukrainy jedzie transport nielegalnej broni (14)

Nacjonalizm na dzisiejszej Ukrainie poważnym zagrożeniem dla Polski


Krótki przyczynek o narracji ? jak to jest? Narracja pro; rosyjska, banderowska?

Pewna konkluzja w jednym z komentarzy (od dobrego kolegi):

„…Wyprodukowano raptem 1000 sztuk tego działa, jest drogie i potrzebuje ogromnej ilości amunicji w dość nietypowym kalibrze 30 mm. Do tego samo działko na niewiele się przyda, bo do jego działania potrzebny jest system kierowania ogniem.
takie działanie może mieć na celu testowanie straży granicznej, lecz szanse przemytu raczej zerowe a więc bardziej prawdopodobnie badanie reakcji mediów na wydarzenie. No wiesz – takie zagranie w stylu wojny hybrydowej…”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.