Bronić się przed bandytami czy nie – oto jest pytanie…

Zabił dwóch napastników którzy wdarli się do jego domu i grozili całej rodzinie śmiercią. Za to będzie siedział wśród bandytów 10 lat.
CO tu więcej dodawać? Twój dom twoją twierdzą? Nie w Polsce. Tutaj każdy może zrobić z każdym co zechce.
A spróbuj się bronić…

W marcu 2012 r. dwóch zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn przemocą wdarło się do mieszkania Damiana R., grożąc jemu oraz jego rodzinie śmiercią. Napastnicy sterroryzowali rodzinę i nie chcieli opuścić mieszkania. Damian R. sięgnął więc po nóż kuchenny i zadał w obronie swojej oraz reszty rodziny kilka ciosów nożem napastnikom. Bandyci wykrwawili się i zmarli.

W USA taki wyrok w podobnej sprawie byłby nie do przyjęcia. Tam wręcz odwrotnie, gratulowano by takiej osobie zimnej krwi. Zważywszy na ilość posiadanej broni w USA takie sprawy skuteczniej załatwia się pistoletem.
Dlatego też zabicie bandytów nożem byłoby zapewne uznane za akt wielkiej odwagi i sprawności. Osobiście uważam, że facet naprawdę był twardy.
I za to został skazany – za swoją indywidualność, za sprawność i to że mógłby stanowić zagrożenie dla innych bandytów – ponieważ nie przebiera w środkach.
Takiego trzeba odizolować – aby bandyci mogli się czuć swobodniej, aby organa bezpieczeństw3a nadal łapały ich jak łapią itp.
Ludzie zmieńmy w końcu takie władze które pozwalają na wydawanie takich wyroków!
Bez Przesady!!!

Cytat pochodzi ze strony: 10 lat więzienia za obronę konieczną!

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Bronić się przed bandytami czy nie – oto jest pytanie…”

  1. Odwieczny dylemat, odebranie życia w obronie własnej. Czy mamy do tego prawo. Te prawo nadane od Boga i prawo stanowione przez ludzi. Co wybrać i po decyzji jak dalej z tym żyć.

Możliwość komentowania jest wyłączona.