Chyba najważniejsze słowa w tym temacie…


(okładka książki autora Żyda krytykującego pewne działania diaspory żydowskiej w USA)

Gdzieś, ktoś podesłał mi link do artykułu z wypowiedzią profesora Zybertowicza – jeden fragment szczególnie zapadł mi do serca…
Oto i on:

„Akurat izraelska klasa polityczna ma opinię jednej z najbardziej skorumpowanych na świecie.

To może tu mieć pewne znaczenie. Osoby ze środowisk skorumpowanych są gotowe łamać reguły, ustalenia, dobre obyczaje – jeśli na przykład potrzebują operacji osłonowej dla jakichś swoich działań. W takich sytuacjach mogą być gotowi narazić na szwank nawet dobre rozwijające się relacje….”


Dużo by można dyskutować nad tym co się obecnie dzieje – najważniejsze chyba jest to, że po prostu należy uprawiać politykę sprzyjającą NASZYM interesom narodowym. W każdym zakresie; ekonomii, historii, wojskowości i innych.
Nie powinno nas interesować jak reagują inni na to, jeżeli np nie reaguje się lub reaguje błędnie na nasze działania zdążające do próby zmiany schematów myślenia np banderowskich ugrupowań na Ukrainie gloryfikujących SS.
My po prostu mówimy to co myślimy i co jest prawdą historyczną nie zważając na kłamstwa innych.
Dal mnie to logiczne i zrozumiałe.
Dodam jeszcze, że Szewech Weiss również wspominał o tarciach różnych ugrupowań u siebie w Izraelu- z którymi nie jest w stanie się zgodzić, nie mówiąc już o skrajnych, rasistowskich i nawet neonazistowskich działaniach niektórych.

Chociażby taka jego wypowiedź:

Okładkę „Przedsiębiorstwa Holokaust” dodałem celowo bo chyba wpisuje się tutaj w słowa Pana Zybertowicza o walce różnych – dobrych i złych interesów w Izraelu i w ogóle przedwyborczych…interesów.

Dlatego nie ma co się przejmować, a należy walczyć o swoje.


Cytat pochodzi: Prof. Andrzej Zybertowicz: Antypolonizm w Izraelu bierze się z poczucia wstydu za bierność Żydów w czasie Holokaustu. To forma odreagowania

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.