Co Hitler myślał o Polakach?

Kiedyś dałem ciekawy wpis, ponieważ kolega podzielił się ze mną informacją zawarta w pracy jednego ze swoich studentów. Ten wpis przepisała pewna „Panna Wodzianna” z Salonu24 i całkiem sporo pojawiło się pod nim komentarzy…Oto niektóre z nich (pod tekstem który opublikowałem):

Zacytujmy z tego linku Adolfa Hitlera:

„Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie? Polacy według mojej opinii oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Guberni, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobili sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.
Na podstawie ostatnich badań, prowadzonych Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem polaków dałoby doskonałe wyniki”

(ponoć z tajnego memoriału Hitlera skierowanego do Himmlera 4 marca 1944 roku)

http://wodzianna.salon24.pl/320715,cytujemy-hitlera

czy ma sens przywoływanie Hitlera, Napoleona, Stalina czy innych bandytów i zbrodniarzy. ”

To tylko 100 mln ofiar. Dajmy czerwonym jeszcze jedną szansę.


Poznaniacy zawsze jakieś dziwactwa (…) wygrzebią”

Chociaż potrafią. W niektórych innych częściach kraju skłonność do zgłębiania natury rzeczy jest mniejsza.


Jakieś 2 do 5 lat(?) temu ogłoszono, że Polacy pod względem IQ zajmują drugie miejsce w Europie (zdaje się, że – a jakże by inaczej? – po Niemcach).
Nie wierzę w ten ranking, bo nie uwierzę, że Europa może być tak głupia.
Chociaż, jak tak się głębiej zastanowić?
Ale co do tego , że Adolf wyraził taką opinię, sceptyczny pozostaję.
Chociaż, jak tak się głębiej zastanowić?
;-)


Witaj ,Hitler kiedys powiedzial //gdybym mial polskich zolnierzy i niemieckich dowodcow ,bylbym panem swiata//, Napoleon //dla moich Polakow nie ma rzeczy nie mozliwych//.To swiadczy o Waszej walecznosci i odwadze bez wzgledu na to ile lat uplynelo .


Widzisz, Napoleonowi Polacy dali się okłamać. Hitlerowi – nie.


Piszac to mialem na mysli historie i skad sie wzielo we Francji min.to powiedzenie .Otoz przed jedna z wazniejszych bitew z Hiszpania ,Polacy i Francuzi pili cala noc .Rano okazalo sie ,ze Francuzi spia i nie sa w stanie isc walczyc .Natomiast Polacy ruszyli w boj ,bitwe wygrali .Wtedy Napoleon zwrocil sie do wojska francuskiego i powiedzial //pijcie jak Polacy i walczcie jak Polacy a nastepnie dodal //dla moich Polakow nie ma rzeczy niemozliwych //,te powiedzenia byly nastepnie powtarzane przed kazda wazna bitwa .

więcej: http://wodzianna.salon24.pl/320715,cytujemy-hitlera

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Co Hitler myślał o Polakach?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.