Co jest odruchem serca? Działaniem w imię miłości do drugiego człowieka?

Oczywiście pomoc drugiemu człowiekowi. Zgrane? Może. Są jednak tacy, którzy tak nie uważają:
Natrafiłem na materiał w którym czytam:

„Ludzie Serca to inicjatywa społeczna ludzi, którzy spotkali się przy okazji pomocy małej dziewczynce.Martyna Kruk ujęła wiele osób swoją wolą walki i wytrwałością. Niestety w Polsce nie dawano jej szans. Przy pomocy rzeszy internautów, po wysłaniu tysięcy apeli i dzięki życzliwości kilku osób, Martynka cieszy się dziś życiem.

Są zwykłymi ludźmi, których połączyła chęć niesienia pomocy tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą – chorym dzieciom. Pomagają im powrócić do zdrowia. Na stronie grupy opisują historie życiem pisane. Pomagają, aby rodziny tych dzieci, które i tak wiele już przeszły, mogły skupić się na otaczaniu swoich chorych pociech opieką i miłością.
W czasach, kiedy nie ma nic za darmo One sprawiają, że pół świata potrafi bezinteresownie zawalczyć o uśmiech,zdrowie i życie.
Sześć dziewczyn codziennie dokonuje cudownych rzeczy. Gromadzą wokół siebie ludzi z całego świata, na co dzień spotykają się na internetowym forum, organizują, koordynują, dzielą się czym mogą.

Iwona Sznura z Rudy Śląskiej , Aleksandra Torbus Wawełczyk z Zabrza, Aleksandra Wierzbinska z Suchedniowa, Ilona Świtoń z Kruszyny, Joanna Lewandowska z Opola i Dorota Jarząbek z Kościerzyny różnią się wieloma rzeczami ale łączy je jedno – chęć niesienia pomocy.”
Źródło cytatu: Życie jest jedyną rzeczą, której warto chcieć…

TO dla mnie jest byciem człowiekiem – pomoc innym…

Ludzie: Serca

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.