Co to za ludzie „EMO”, czy można postawić znak równości z „PUNK”?

To tacy obecni punkowcy…? Nie wiadomo. Dziwna ekipa, spuszczony wzrok, obojętność – wszystko bez sensu…
„Nikt mnie nie koffa. Ide na mo$ciq :( / Jootro impra u Anusi :*

Opis emo na Gadu-Gadu

Musisz wiedzieć, ciociu, że nie jem mięsa, nie palę, nie piję alkoholu i nie biorę narkotyków. Jestem emo.

Emo w ?Na dobre i na złe?

I belive, I can fly!

Emo na dachu

Moje życie jest bes sęsu”

Cytat:
„Emo ? nowomodna subkultura oraz nurt filozoficzny, do którego należy głównie nastoletnia młodzież w wieku od 14 do 22 lat. Starsze wyjątki w postaci członków zespołów grających emo to ci, którzy poczuli łatwy hajs i nie dadzą się oderwać od koryta.”

i dalej:

„Emo to najczęściej typy z tzw. ?dobrych domów?, którym się od tego dobrobytu w dCenzura2.svgch poprzewracało. Nie są wystarczająco mroczni, by być gotHami, ale są zbyt nieodporni na tanie wino, by być punkami.”

i dalej z tej samej strony:
” Emo użala się nad swoim żywotem i lubi puszyste (zawsze czarne lub różowe) króliczki.
Mając już wszystko, nie muszą martwić się o pieniądze, jedzenie czy dach nad głową. W życiu nie spotyka ich nic złego; żadnej bezdennej, wyniszczającej, łamiącej serce i mrocznej rozpaczy. Z tego też powodu paradoksalnie dążą do niej, wynajdując absurdalne preteksty do płaczu i cięcia się gumowymi żyletkami.
Ulubioną rozrywką i metodą rozładowywania napięcia jest cięcie się żyletką. A to wycinanie sobie napisów na skórze, a to podcinanie sobie żył i takie tam próby samobójcze.
Tylko pozerzy tną się Polsilverami. Prawdziwe emo musi się chlastać Gilettem lub tępym i gotyckim nożem do korespondencji. Czasem równie tępym nożem do masła, bądź też łyżką ? ale to już wersja dla hardkorów.
Emo siedzą w kątach ze złączonymi kolanami, szeroko rozstawionymi stopami, ale czubki butów muszą być skierowane do siebie (w podobny sposób też chodzą).
Każde emo mówi, że jest ?inne? niż wszyscy, jednocześnie powielając ?modę? znaną wszystkim sŁłIiiitTtaśnYm 13-letnim dzieffcynkom.
Większość Emo nie zna języka polskiego, tylko pokemoniaste pismo, np. NiiIQtt MnNiEee NIiE RoZooMOoFfFuje. (Oo czyta się jak polskie u)
Nazwa Emo kojarzona jest także ze strusiem Emu, co nawet potwierdza fakt, że wszystkiego się boją (oprócz żyletek, chociaż tutaj ze strusiami powiązania nie widzę).
Wiejskie emo tnie się nie żyletką, lecz na przykład: kosą, sierpem, kosiarką, widłami bądź siekierą. W ekstremalnym wypadku emo tnie się pługiem lub kombajnem.
Opisy na gadu-gadu: ?Nie ogarniam życia? itp. Najczęściej nie mają nic wspólnego z realnym życiem danej osoby. Na następny dzień osobę ?z opisu? widzisz wżerającą lody lub śmiejącą się razem ze swoimi równie porąbanymi koleżankami.
Prawdziwe emo musi mieć co najmniej 40 wpisów na facebooku o tym, jakie życie jest złe, miłość jest krucha i inne pierdoły. Dobrze by było, jakby inne emo ?lubiło to!?, bo to znak, że jest tró.
Emo olewa wszystkie kontakty towarzyskie, chociaż z powodu braku przyjaciół jest smutne.
Głównym powodem rozpaczy emo jest brak dobrego kontaktu z rodzicami. Bo w końcu brak nowych spodni lub gitary, która się zmarnuje po 3 tygodniach… jest straszne.
Oczywiście, same o sobie emo sądzą, iż są mroczniejsze i głębsze od innych.
Zachowują się często w podobny sposób, jak tak zwane ?pokemony?, z tą różnicą, że mają nienaturalnie pomalowane włosy i paznokcie na czarno i podniecają się żyletkami (podczas gdy pokemony jarają się swoim wyglądem).”

Źródło cytatów: EMO

Film w klimacie EMO: Sala samobójców

To grozi naszej młodzieży… Czy niektóre filmy futurystyczne staną się rzeczywistością?

Dekadencja…

Bez…. Przesady…. ?

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Co to za ludzie „EMO”, czy można postawić znak równości z „PUNK”?”

  1. Dla mnie EMO oznacza, przepraszam za slowa, zpizdowacenie gatunku meskiego.
    Wg. mnie dzieje sie tak, przez brak odpowiednich wzorcow i rozmycie podzialu na plec.
    Mlodzi ludzie, doslownie, gubia swoja plec…

  2. Dobre określenie jak sądzę na rozmycie się w nijakości… do której zmierza EMO…

Możliwość komentowania jest wyłączona.