Czy komuś zależy na zniszczeniu polskiej godności?

W USA na co dzień buduje się szacunek do flagi, wojska, narodu, kraju. Godność narodu ponad wszystko, tak buduje się przywiązanie do kraju w którym się mieszka. Może i na co dzień mówi się o nim źle, jednak nadchodzi taki moment (dzięki stałej obróbce umysłów) kiedy zaskakuje ten mozolny proces uwarunkowania, kiedy to ktoś inny podnosi głos i zaczyna krytykować – parias staje w obronie…Ale nie u nas. U nas jest odwrotnie: parias dobija… o innych nie wspomnę…

Dlatego na pytanie zadane w materiale z Interii Dlaczego sami plujemy sobie w twarz?! odpowiedź może być bardzo smutna, a także i trudna…
Fragment materiału:

„Czemu ma służyć plucie na swój własny naród? Czyżby chciano, by wszyscy Polacy, tak jak przywódcy dwóch z trzech największych partii w Sejmie, stwierdzili, że polskość to obciach, że powinniśmy być przede wszystkim Europejczykami, bo to jest takie „cool”? Polakami możemy być najwyżej, gdy gra nasza reprezentacja w piłce nożnej. Może chodzi o to, żebyśmy przepraszali Żydów za holocaust oraz w ramach rekompensaty wypłacili odszkodowania? Niemalże, jak niewinnym Niemcom, których wstrętni Polacy wypędzili za Odrę.
[…]
Niestety dopóki naszym krajem będą rządzić ludzie z okrągłostołowego rozdania, w telewizjach będą brylować latorośle partyjnych aparatczyków, których jedynym atutem jest nienaganna aparycja oraz do kiedy promowane będą „dzieła” Tomasza Grossa i jemu podobnych to sytuacja będzie się tylko pogarszać. Jeśli to się nie zmieni to wkrótce większość Polaków będzie wstydzić się swojej narodowości, będzie pluć na swoją flagę i godło, a klęczeć przed gwiazdkami na niebieskim tle, wierząc, że to ich nowa ojczyzna?

A nasi przodkowie się w grobach przewracają?”

Sedno?

A może bez przesady?

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Czy komuś zależy na zniszczeniu polskiej godności?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.