Czy Polsce grożą nowe rozbiory?

Zaproszenie z maila na wykład i dyskusję w temacie tytułowym:

„Szanowni Państwo,

Pragnę zaprosić Państwo na spotkanie otwarte klubu Polonia Christiana, które odbędzie się 9 maja o godzinie 19:00 w Muzeum Archidiecezjalnym przy ulicy Lubrańskiego 1. Zaproszonym gościem jest Pan Mieczysław Ryba ? dr hab, historyk, kierownik Katedry Historii Systemów Politycznych XIX i XX wieku KUL, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, członek Kolegium IPN, prezes KIK w Lublinie, autor licznych książek i publikacji, współpracownik magazynu ?Polonia Christiana?.

Temat spotkania brzmi: „Czy grożą nam nowe rozbiory? Polska wobec Rosji i Niemiec”

Na spotkaniu między innymi przedstawiony zostanie proces postępującej zależności Polski względem Rosji i Niemiec. Prelegent przybliży przyczyny starcia cywilizacyjnego Polski wobec jej sąsiadów bazując na teorii cywilizacji Feliksa Konecznego. Przeanalizowany zostanie problem uzależniania energetycznego Polski a także wpływ sąsiadów na fałszowanie historii. Na wykładzie zostaną przedstawione możliwe drogi wyjścia Polski z niekorzystnej sytuacji.

Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału w spotkaniu. Osoby, które nie miały jeszcze możliwości wysłuchania wykładu pana profesora mogę zapewnić, iż jest on doskonałym mówcą.
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu publikacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.

Zapraszam również na stronę klubu na FB:

events – FB Czy grożą nam nowe rozbiory? Polska wobec Rosji i Niemiec

(Na stronie klubu na FB znajdują się także relacje z poprzednich spotkań – między innymi relacja wideo ze spotkania z o. Aleksandrem Posackim)

z pozdrowieniami
Witold Araszkiewicz
Klub Polonia Christiana w Poznaniu”Przy okazji informacja o tym co dziwnego dzieje się na KUL
: KUL zbiera pieniądze, prawdziwy Polak nie daje?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.