Czy to jest bardziej śmieszne czy smutne?

Poniżej króciutki felietonik Tomasza Olbratowskiego w RMF FM:

http://www.rmf.fm/movies/show,3338,obles-2-listopada-2017.html

Albert Einstein stwierdził kiedyś pięknie o bezkresie ludzkiej głupoty.

Czy feminizm, jest tak niedorzeczny, że nie podlega żadnym logicznym regułom i tym samym, wymyka się granicom ludzkiej głupoty?

 

Olbratowski z właściwym sobie humorem, temat przytoczył, gdyby jednak powyższy link nie działał, przytaczam szczegóły poniżej:

„Jak jednak zwraca uwagę feministka i dziennikarka, Bim Adewunmi – wszystkie miały wspólną cechę i nie chodzi jedynie o to, że były atrakcyjne i miały ambicje aktorskie. Na łamach BuzzFeed Bim zauważa przede wszystkim, że były… białe. Na tej podstawie Adewunmi wysnuwa wniosek, że Harvey był nie tylko niewyżytym, seksualnym drapieżnikiem, ale też… rasistą, który nie gwałcił czarnoskórych aktorek, bo nimi pogardza.

Myślę, że dla niego czarna kobieta, taka jak ja, nie jest uważana za godne pożądania trofeum seksualne. On zapewne jest przekonany, że „piep*zona” przez niego kobieta dostępuje zaszczytu, a czarnoskóra nie zasługuje na taki honor – uważa Bim. To jest głęboko zakorzenione w głowach jakich jak on, białych samców. Myślę, że powinniśmy być zaniepokojeni, że seryjny gwałciciel nie uwzględnia różnorodności rasowej wśród swoich ofiar.

Adewunmi twierdzi, że skandal wokół Weinsteina doskonale obrazuje słabszą pozycję czarnych kobiet w przemyśle filmowym. Jej zdaniem na prywatnych castingach producenta nie było czarnoskórych, bo branża nie chce ich w filmach. Jeżeli są zatrudniane, to do ról drugoplanowych lub epizodycznych. Rzadko kiedy jednak czarna aktorka może liczyć na dobrą, główną rolę.

Ważne by podkreślić, że czarne kobiety stają się ofiarami przemocy seksualnej na co dzień tak samo, jak każda inna nacja. Ale większość z nich nie jest sławna i nie zostanie zaatakowana na prywatnych jachtach czy w luksusowych hotelach. Z Hollywood wypływa jasny przekaz, że Harvey molestował tylko białe kobiety. Warto to odnotować, nie dlatego że to dziwne, ale dlatego, że to pokazuje, kto ma pozwolenie na przebywanie w takim „pokoju”, nawet na najniższym poziomie tego przemysłu – pisze Adewunmi.”