Dlaczego „nie” dla Grobelnego – obecnie „panującego” prezydenta miasta w Poznaniu.

A chociażby i dlatego, że to „panowanie” trwa za długo… takich głosów wbrew pozorom jest bardzo dużo. Przejdźmy jednak do meritum. Jakie zarzuty:

„Nie” dla obecnego prezydenta miasta R. Grobelnego. Pytacie za co? Ano proszę:

– Za; wiadukty widma i ogólnie trzecią ramę (wyrzucone pieniądze, które można było lepiej wykorzystać).
– Za; PEKĘ – decyzja wprowadzenia tak drogiego systemu, do tego zupełnie się nie sprawdzającego i obecnie nadal nieopłacalnego…, była po prostu błędem i wyrzuceniem naszych miejskich pieniędzy.
– Za; stadion miejski, koszt budowy, lokalizacja i problem dla Grunwaldu (parkowanie).
– Za; straż miejska służba zakładająca głównie blokady i obsługująca radary i… niewiele poza tym (brak nocnych patroli)
– Za; brak miejsc do parkowania pod urzędami dla obywateli – za to „inni” te miejsca mają…
– Za; ciągle rozrastającą się strefę parkowania,
– Za; ogólne rozkopanie miasta na czas ostatnich lat. Dość utrudnień, dość ślamazarnego tempa prac.
– Za; market przy markecie, największa liczba marketów na mieszkańca w kraju! Brak wsparcia dla drobnej przedsiębiorczości, niszczenie małych sklepików – nie raz o tym pisałem na BezPrzesady…
– Za; zbyt długie „grzanie stołka” – może nie jest to merytoryczny zarzut, ale wszyscy wiedzą o co chodzi… – potrzebne nowe, po prostu!

Dlatego też, nie widzę innego wyboru: trzeba iść do głosowania i spróbować się pozbyć problemu. Tak, jak cztery lata temu głosowałem na Ganowicza w drugiej turze, tak teraz będę głosował na Jaśkowiaka.

Zacytuję jeszcze jedno zdanie pewnego 85 letniego pana, którego poznałem podczas kampanii:
dogadajcie się w końcu, przestańcie się kłócić dla dobra miasta, jego mieszkańców i Polski…
Przychylam się do tego pomysłu, nie uważam, że trzeba polaryzować i dzielić na tych lepszych z tej czy innej opcji szczególnie na szczeblu miejskim. Róbmy coś dla Poznania, a przede wszystkim dla Nas – tych co tutaj mieszkają. I tak się ciężko żyje. Po co jeszcze dyszeć nienawiścią, na rozkaz jakiś „gór” z Warszawy, tylko po to aby miały swoje żelazne elektoraty. Zobaczcie: to też ludzie, też Polacy. Chcemy być wielcy, to musimy współdziałać, a nie się opluwać.
Taki mój wniosek do Was drodzy mieszkańcy miasta.

Zmieńmy układ w mieście!

Piotr Szelągowski


Grobelny czy Jaśkowiak? Gorąca debata!

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

6 myśli w temacie “Dlaczego „nie” dla Grobelnego – obecnie „panującego” prezydenta miasta w Poznaniu.”

 1. Rozumiem argumenty przytoczone przez p. Szelągowskiego. Nie wątpię, że są uzasadnione. Mi również nie odpowiada i nigdy nie odpowiadał prezydent Grobelny. Jednak moim zdaniem istnieją jeszcze silniejsze przesłanki, które katolikowi, poważnie traktującemu swoją wiarę i dobro wspólne, jednoznacznie wskzują, że nie może oddać głosu na Jacka Jaśkowiaka. Oto one:

  Jacek Jaśkowiak:

  1. 21 listopada br. w Gazecie Wyborczej nie zaprzeczył, że wejdzie w koalicję z SLD, a Tomasz Lewandowski będzie jego zastępcą. (Brakuje jeszcze by Ewa Wójciak została dyrektorem Wydziału Kultury!)
  2. Na Facebooku niejednokrotnie oświadcza, że chce rozdziału Państwa od Kościoła. Czyli w gruncie rzeczy nie wie, o czym mówi, gdyż ta sytuacja istnieje. Stosuje populistyczne hasło, a najprawdopodobniej chodzi mu o ateizację państwa, walkę z Kościołem i wyelilinowanie wpływu światła Ewangelii na życie publiczne.
  3. Aktywnie wspierał ustawę Ruchu Palikota o wprowadzeniu odpłatnych lekcji religii, pisząc o tym z dumą w mediach społecznościowych. W wielu innych sytuacjach również pokazywał swoje antykatolickie poglądy.
  4. Uczestniczył w publicznym czytaniu „Golgota Picnic” w proteście po odwołaniu skandalicznej, obrazoburczej, bluźnierczej i godzącej w godność chrześcijan „sztuki”.
  5. 13 listopada br. w Gazecie Wyborczej oświadczył, że nie zakazałby występu satanistycznego zespołu Behemoth. Wręcz przeciwnie – znalazłby salę na występ w Poznaniu.
  6. Wielokrotnie deklarował udział w Marszu Równości.
  7. Nie daje gwarancji zorganizowania 1050-tej rocznicy Chrztu Polski, a to powinno być wydarzenie o wysokiej randze.

  Ryszard Grobelny nie jest w perspektywie tego, co napisałem w komentarzu, kandydatem idealnym, a nawet dobrym, ale jednak lepszym niż Jacek Jaśkowiak.

  Nie pogarszajmy jeszcze sytuacji. Wykażmy minimum odpowiedzialności za naszą małą Ojczyznę i w niedzielę 30 listopada oddajmy głos – z ciężkim sercem, ale jednak na Grobelnego.

  1. Grobelny blokuje powstanie nowego liceum katolickiego. To jest uderzenie w budowanie elity intelektualnej dobrze wykształconej i z właściwym spojrzeniem na świat i jego zagrożenia – brak miłości, marginalizowanie potrzeb drugiego człowieka, brak równości między ludźmi, szowinizm, nacjonalizm, inne grupy przemocy wobec drugiego człowieka.
   To poważny zarzut. To znaczy, że Grobelny tak naprawdę niczym nie różni się od Jaśkowiaka – tylko wykorzystuje elektorat prawicy, aby znów grzać stołek.

 2. Niestety ale jeżeli wybór jest między dżumą a cholerą to ja wolę już tą cholerę w postaci Groblasa, bo wolę jego niż tego aroganta z PO, który wypowiadał się za sponsorowaniem przez miasto takich obrzydliwości jak Golgota Piknick i sam przyznaje się otwarcie do światopoglądu lewicowego. Dlatego sorry Piotr ale ja niestety zagłosuję na Grobelnego. I zachęcam do tego każdego kogo mogę. A Ty byś chciał, żeby tutaj już bezwzględnie rządziła platforma? Uważam, że nie można do tego dopuścić. Nasz kandydat nie przeszedł ale nie wiadomo też kto i jak liczył te głosy…pozdro

Możliwość komentowania jest wyłączona.