Do Madonny dopłacaliśmy wszyscy…

Ciekawostka, od kolegi dziś dowiedziałem się, że 6 mln zł poszło do kieszeni Madonny?, czy na zorganizowanie jej koncertu (to jest to samo???) – z kasy naszego państwa. Przecież to było biznesowe, rozrywkowe przedsięwzięcie dofinansowywane…- z naszych kies. I – co Wy na to?: Anarchiści, prawicowcy, libertarianie, liberałowie, po-wcy i w ogóle Polacy? Pasuje Wam to?
Mi nie bardzo…
Czemu akurat Madonna, a nie inny wykonawca czy wykonawczyni?
I o co tu chodzi są artyści równi i równiejsi?…
Ponoć Tusk powiedział że 6 mln. to nie tragedia, tragedią byłoby 60 lub 600 milionów, nie wiem – nie słyszałem osobiście. To z drugiej ręki. Ale ciekawe to podejście. Co można zrobić w budżecie za 6 milionów?
Pamiętam, jak kiedyś kłóciłem się z takim ekonomistą starej daty co to odgrażał się że magistrem ekonomi jest (po komunistycznej szkole) i kiedy dowodziłem ze w skali budynku można zaoszczędzić 5 gr na metrze kwadratowym (5 bram po 16 mieszkań – ogółem sporo metrów – już nie pamiętam dokładnie ile) w każdym razie wyszło w efekcie, że można około 3 tys zł zaoszczędzić – w skali wspólnoty, bloku – wtedy ten ekonomista („od siedmiu boleści”- jak to się czasami mówi) stwierdził że jego nie interesuje oszczędność 5 gr na metrze bo jego 54 metrowe mieszkanie co miesiąc zaoszczędzi grosze i on nic nie odczuje…
Rewelacja. Chyba nie miał makroekonomii… – tak to się chyba nazywa (ekonomistą nie jestem)
Czy widzicie analogię do tej potencjalnej wypowiedzi naszego premiera?
Skala się w końcu liczy najbardziej – przy bloku 5 gr to pryszcz, przy państwie 6 mln to drobiazg…
Cóż…

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Do Madonny dopłacaliśmy wszyscy…”

  1. „Ponoć Tusk powiedział że 6 mln. to nie tragedia, tragedią byłoby 60 lub 600 milionów”

    pewnie na takiej samej zasadzie Amber Gold to nie afera

  2. Przeciez nie od dzis wiadomo, ze ryży to oszust, nierob i klamca !

Możliwość komentowania jest wyłączona.