Doniesienia ekonomiczne z Niemiec.

Jak już nawet Niemcy zauważają że idzie im kiepsko, a Polakom lepiej…

„W żadnym innym kraju UE gospodarka nie rosła w ubiegłym roku tak szybko, jak na wschód od Odry. Zdaniem Komisji Europejskiej również w 2019 roku Polska będzie liderem, jeśli nie liczyć Malty”- pisze dziennik z Frankfurtu nad Menem. Wszystko dzięki m.in. konsumpcji wewnętrznej napędzanej programem 500 plus. „Płatności te zmieniły budżety milionów rodzin, umożliwiając niektórym, po raz pierwszy od lat, zaplanowanie wakacji nad Bałtykiem” – podkreśla „FAZ”.

„Zatkanie luk w podatku VAT daje państwu dodatkowy dochód w wysokości około 10 miliardów euro rocznie. Jest to mniej więcej tyle, ile Polska otrzymuje jako odbiorca netto z UE. Eksport stale rośnie. Obroty handlowe z najważniejszym partnerem, Niemcami, osiągnęły w 2018 r. 118 miliardów euro” – wylicza niemiecki dziennik.

cytat pochodzi z materiału:

Frankfurter Allgemeine Zeitung: Polska przeżywa boom gospodarczy dzięki reformom PiS. Dogonienie Niemiec nie jest już utopią …

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.