Doniesienia z Ukrainy: atak w Dniepropietrowsku. Z Polski: konferencja IPN.

Z maila:

„Jak wyglądają dzisiaj relacje polsko-ukraińskie? ?Takiej konferencji jeszcze nie było?. RELACJA z debaty, 15 minut zapisu wideo pod linkiem.

Ważne momenty:

1) Dziennikarz „Ukraińskiej Prawdy” z Kijowa Vachtang Kipiani powiedział, że „można być banderowcem, nacjonalistą i Europejczykiem jednocześnie”. Europejczykiem w sensie geograficznym prawdopodobnie tak, ale w sensie wartości cywilizacyjnych – moim zdaniem – nigdy ! Warto dodać, że Vachtang Kipiani należy do zagorzałych propagandystów banderowskich i wybielaczy zbrodniarzy z OUN-UPA, uczestników Holokaustu i ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

2) Na zakończenie konferencji jeden z uczestników konferencji, jej inicjator, przewodniczący stowarzyszenia „Pokolenie”, pan Przemysław Miśkiewicz, zaintonował pozdrowienie banderowskiej UPA „Sława Ukraini!” Na co część zgromadzonych odpowiedziała „Herojam Sława!” Moim zdaniem, jest to zachowanie haniebne i powinno być ścigane przez prawo.

Jest to zarejestrowane na zapisie wideo z konferencji, przy samym końcu w 15 minucie.

To także należałoby zgłosić do prokuratury. Przecież oni oswajają obywateli polskich z hasłami zdeklarowanych totalitarnych zbrodniarzy. Oswajają nas z symbolami typu Heil Hitler! albo Sieg Heil! Bo to jest takie ukraińskie, nacjonalistyczne Sieg Heil! Pochodzę z rodziny, z której wiele osób, w tym dzieci od 6 dni do 12 lat, zostało zamordowanych przez ludzi, których organizacyjnym powitaniem były słowa „Sława Ukraini!” i „Herojam Sława!” Teraz muszę wysłuchiwać tych słów w miejscach publicznych i w mediach, jest to jakieś naigrawanie się z pamięci ofiar i ich rodzin.

3) Był obecny zastępca „komendanta” Majdanu. Czyli człowiek, dzięki którego wysiłkom zainstalowano w Kijowie rząd, składający się w ponad 33 % z banderowców, przedstawicieli skrajnej prawicy, antysemitów, rusofobów, ksenofobów. Ten rząd od razu na drugi dzień podjął próbę zabronienia używania w urzędach języka narodowego mniejszościom narodowym. Takich ludzi zaprasza się do Polski i traktuje jak bohaterów. A dotąd nie jest wyjaśniona spraw, kto wynajął snajperów na Majdanie, aby strzelali i do protestujących, i do milicjantów z Berkuta. A antyczna zasada mówi Cui bono? To rozstrzeliwanie na Majdanie pomogło Prawemu Sektorowi i „komendantom” Majdanu obalić rząd.

Zastanawiam się, kiedy dojdzie do tego, że podejdzie do mnie na ulicy bandzior-nacjonalista, i rzuci mi w twarz „Sława Ukrainie!”, a kiedy nie odpowiem, pobije mnie? Czy ten czas jest odległy?

Teraz bandziory, spadkobiercy faszysty Bandery „wychowują” w ten sposób mieszkańców Południa i Wschodu Ukrainy. Oto dowód, że wcale nie musimy się czuć bezpiecznie, gdy słyszymy okryte hańbą hasło – „Sława Ukrainie! Herojam Sława!” Bandziory biją i łamią palce. Potem będą mordować. Tak więc nie ma racji pan Miśkiewicz, że nie trzeba się bać.

Jak wyglądają dzisiaj relacje polsko-ukraińskie? ?Takiej konferencji jeszcze nie było?. RELACJA z debaty


18.03.2014
„Prawy Sektor” brutalnie pobił mieszkańców Dniepropietrowska na przystanku autobusowym.

Pobicie na przystanku autobusowym w Dniepropietrowsku.

17 marca około godziny 21:00 doszło do tego pobicia. Zamaskowani osobnicy (rozpoznania jako osoby z Prawego Sektora) uzbrojeni w kije i paralizatory elektryczne dokonali prowokacji krzycząc: „Sława Ukrainie!”
Kiedy młodzi ludzie nic nie odpowiedzieli, zostali zaatakowani.

Napastnicy zawlekli zaatakowane osoby w okolicę ul. Babuszkinskiej, bijąc je po drodze.
Odebrano ofiarom telefony komórkowe i pieniądze.
Milicja ponoć nie interweniowała…

Źródło (na podstawie): ??????? ??????? ??????? ????? ??????????????? ?? ????????? ????????????? ??????????

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.