Drugie spotkanie w sprawie dyrektywy unijnej i ustawy. Wielkopolska, Poznań; poseł Dziuba.

Dziś spotkaliśmy się z posłem Tadeuszem Dziubą z Wielkopolski. Skład był podobny (podam niżej), przekazaliśmy pisma z określeniem problemu. Już na początku rozmowy Pan poseł zadeklarował działania mające na celu zmianę projektu. Odbędzie rozmowy w Warszawie. W ten sposób uzyskaliśmy podwójną reprezentację z miasta Poznania naszych interesów strzeleckich.
Namawiam i zachęcam do dalszych działań na terenie całej Polski. Umawiajcie się na spotkania, docierajcie do biur poselskich. Działania oddolne są najistotniejsze.

Po pierwsze dlatego, że być może większa część posłów w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tematu (nie wszyscy siedzą na FB, Instagramie czy Twiterze, a jak siedzą to może nie oni, lecz ich asystenci…). Trzeba do nich dotrzeć, uświadomić używając logicznych argumentów, które znajdują się na stronach internetowych chociażby: wzss.pl .
Ponadto, mogą też nie zdawać sobie sprawy z liczebności środowisk strzeleckich i też – konfliktu, jaki wywołuje projekt ustawy ze stanowiskiem rządu dotyczącym obronności kraju i jej wzmacniania, gdzie każde tego typu działania (jak ograniczenia ustawy), działają tylko na niekorzyść wzrostu obronności.

Zachęcam do działania.

Jeżeli chodzi o spotkanie, było spokojniejsze od wczorajszego, także fakt, że poseł Dziuba jest posiadaczem broni palnej i strzelcem zapewne miało na spotkanie wpływ – nie taki jak myślicie :-) – broni ze sobą nie miał, … -wiedział sporo o problemie i podzielał nasze niepokoje.
Jestem pewien, że będzie starał się zrobić wszystko aby wyjaśnić tą sytuację i wspomóc nasze środowisko, tak aby nie wylać dziecka z kąpielą, jak przysłowiowo się mówi.

Pamiętajmy jednak. To dopiero dwóch posłów.
Działajmy dalej.
Wszyscy.
I nie miejmy pretensji do innych, nie patrzmy na siebie nawzajem – dajmy z siebie wszystko co możemy, umiemy i potrafimy.

Obecni na spotkaniu:
1.Wiesław Chiliński sędzia strzelecki PZSS, delegat PZSS, Członek Zarządu WZSS.
2.Piotr Stawiński – Prezes Stowarzyszenia Pro-obronnego Pro Patria
3.Szymon Anders – Prezes Klubu Strzeleckiego Defendu
4.Piotr Szelągowski – Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego z sekcją strzelecką, strzelec WKS Grunwald i Braterstwa, sędzia strzelecki PZSS.
5.Zbigniew Baszczuk – sędzia strzelecki (dynamika), Stowarzyszenie Dywizjon
6.Rafał Jabłoński – Towarzystwo Strzeleckie Brygada, członek Zarządu MKS Diana
7.Jakub Kruczek – adwokaci.pl
8.Błażej T. Siwek -radca prawny, Akademia Prawa Iuris Nostra, również strzelec WKS Grunwald, kolekcjoner broni

Poseł PiSTadeusz Dziuba, strzelec.

Złożone pisma:

stanowisko-wzss

KSAmator_opinia_projekt_obrot_bronia

Pismo Pro Patria – do Posła T. Dziuby

Fotogaleria ze spotkania:

Przed spotkaniem…
Rozmowa jeszcze przed dołączeniem Pana posła do naszego grona:

Dołącza Pan Poseł…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

5 myśli w temacie “Drugie spotkanie w sprawie dyrektywy unijnej i ustawy. Wielkopolska, Poznań; poseł Dziuba.”

  1. Obrona konieczna. Jak Polsce budowac etos patriotyczny bez szkoleń obronnych, szkoleń strzeleckich?

Możliwość komentowania jest wyłączona.