Dyrektywa unijna… ułatwiająca terroryzm. Broń.„Niezwykły” pośpiech UE w tym temacie – wynosił …18 miesięcy.
Grupa naszego prelegenta dokonała analizy dokumentu, udała się do Brukseli aby przedstawić wnioski.
Odpowiedzialna za ten dokument komisarz Bieńkowska nie przybyła na spotkanie.
Poniższy film, pokazuje demencję UE w tym zakresie. Usłyszycie o dyrektywie: 91/477, którą nasze państwo jako członek UE musi wdrożyć. Chociaż wcale nie…Czechy już zaskarżyły, po analizie naszego MSWiA – wystosowano podobną sugestię do naszego rządu. Węgry również idą w ślad Czech, Austria się zastanawia, a Szwajcaria już jest poza. Jakim cudem?
Jak dowiecie się z wykładu Tomasza W. Stępienia – batem na kraje UE, jest wyjście ze strefy Schengen. Wiemy, że w Szwajcarii każdy posiada broń. Dosłownie. Po usłyszeniu tej informacji przedstawiciel Szwajcarii (ambasador) krótko skwitował: „…no to jak się wychodzi z tej strefy w sensie formalnym?…”
Efekt?
Szwajcaria wykluczona została – bez żadnego uzasadnienia (działanie zaciśniętej pięści przedstawicieli Szwajcarii) z warunków dyrektywy.
Tak należy postępować z wysoką radą „jaśnie nam panującą” – pozwolę sobie tutaj na małą uszczypliwość.
Twardo i z góry.
Krótko o samej dyrektywie.
Jej celem w 1991 roku było nie ograniczenie posiadania broni strzeleckiej, ale ułatwienie przenoszenia jej między krajami Unii. Po po 26 latach mamy dokładną odwrotność tego celu – przykrytą dodatkowo „troską” o zwalczanie terroryzmu. Stara śpiewka: który terrorysta ustawia się w kolejce i legalnie kupuje broń?
Oczywiście żaden. Bandyci i inni przestępcy pozyskują ją z przemytu, nielegalnie – w tej chwili głównie z Ukrainy zapewne. Z uwagi na olbrzymią korupcję i zapaść gospodarczą sprzedaje się tam wszystko.

Ostatnia dygresja: dlaczego w tytule jest mowa o ułatwianiu terroryzmu?
Jeżeli rozbraja się obywateli UE (taka jest prawdziwa wykładnia owej dyrektywy), to w jaki sposób ogranicza się działanie terrorystów, którzy (jako być może obywatele tejże UE) „raczej” nie zgłaszają się do odpowiednich organów celem ujawnienia posiadanej broni. W żaden sposób dyrektywa nie przyczynia się do ograniczenia dostępu do broni – bandytom i terrorystom.
Słowo „raczej” jest oczywista w bardzo dużym cudzysłowie. Osobiście nie słyszałem o takim przypadku.

Nie przedłużając oddaję głos prelegentowi:

Co sądzicie?

Moje zdanie: Gruba przesada – jeżeli chodzi o dyrektywę UE.


Dodaję jeszcze jeden film – mój komentarz pod nim:

„Dodam jeszcze jedno: słowa Łukasza Warzechy bardzo często powtarzam przy różnych okazjach: w tej chwili nad Polską cały czas wisi upiór poprzedniego reżimu, okupacji sowieckiej; ZAKAZ – posiadania broni. O pozwolenia należy się starać, trzeba udowadniać swoje racje przed odpowiednimi organami – a jak mówi dziennikarz powinno być dokładnie na odwrót. Organy te powinny wykazywać że: niektórym nie wolno posiadać broni. Rejestracja broni dla każdego obywatela spełniającego wymogi i warunki – niekaralność, zdrowie – powinna być automatyczna, bez najmniejszych ceregieli. Ustawa zasadnicza powinna zostać zmieniona. Prawo obywatela do obrony – powinno być konstytucyjnie potwierdzone. Potrzeba jednak większej edukacji społecznej, co staram się realizować w ramach działalności mojego stowarzyszenia: http://bezprzesady.com/aktualnosci/strzelanie-w-wks – proponuję iść w tym kierunku – wyjść do społeczeństwa.?”

Dodam: nasze społeczeństwo jest niewyszkolone w posiadaniu broni. Uważam, że powinno się wzmóc szkolenia podstawowe. Jest to najlepsza droga do dalszego odpowiedzialnego podejścia do posiadania broni.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.