Dzieci do szkół: mają czy nie; wolny wybór między zerówką a pierwszą klasą…?

List z maila dotyczący sytuacji naszych dzieci obecnie mających wybór między zerówką a pierwsza klasą. Okazuje się że są rzucane kłody pod nogi rodzicom którzy chcieliby wybrać zerówkę…

„Witamy!

Dzięki naszym wspólnym działaniom rząd pozostawił wolny wybór dla dzieci z rocznika 2006 i 2007 między zerówką a 1 klasą. Niestety odbieramy niepokojące sygnały, że są gminy, które starają się utrudnić ten wybór. Niektóre samorządy w czasie rekrutacji przenoszą 6 a nawet 5latki do szkół, które zupełnie nie są do tego przygotowane. Ogranicza się nawet dostęp do zerówek w szkołach, przymuszając rodziców do wyboru 1klasy!

Codziennie pomagamy rodzicom, których spotykają takie problemy. Aby mieć pełen obraz sytuacji, postanowiliśmy zebrać szczegółowe informacje na temat warunków edukacji przedszkolnej, 5 i 6 latków w różnych częściach Polski.

Prosimy Was o uzupełnienie krótkiej ankiety:
ankieta

Pamiętajcie że dalsze działania Stowarzyszenia i Fundacji, mające na celu całkowite wycofanie z reformy, zależą TYLKO od Waszej pomocy.

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców, ul. Steinhausa 2/52; 02-747 Warszawa

pozdrawiamy serdecznie
Karolina i Tomasz Elbanowscy, Krystyna Bula, Katarzyna Mastalerz-Jakus, Katarzyna Klimczak
Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców

Więcej aktualności na stronie:
www.ratujmaluchy.pl
www.rzecznikrodzicow.pl”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.