„Dzień Gniewu” Romana Bransteattera w Poznaniu. Teatr Nie Teraz.

Serdecznie polecam ten spektakl w reżyserii mojego Przyjaciela Tomasza Żaka, który już od wczoraj jest w Poznaniu.
Jego „Teatr Nie Teraz”, min wystawił sztukę przedstawiającą bardzo traumatyczny i niezwykle trudny temat; o zbrodni Ludobójstwa na Wołyniu: „Ballada o Wołyniu”, miałem zaszczyt oglądać prapremierę tego spektaklu, a także współorganizować kilka jego pokazów (niestety, nie w Poznaniu). O tym spektaklu umieściłem kilka wpisów na stronie ( Ballada o Wołyniu, ballada o zaginionym świecie, ; Teatr Nie Teraz z Tarnowa ? 13 spektakli ?Ballady o Wołyniu?)
A także o wizycie Tomasza Żaka w Poznaniu: Polonia Christiana ? Spotkanie z twórcą i reżyserem Teatru Nie Teraz Tomaszem Żakiem.
Wspólnie też byliśmy zaproszeni na konferencje w Tarnowie z zeszłym roku organizowaną w ramach Festiwalu Niepodległości.
Poniżej w polecanych linkach na dole wpisu, jest moja relacja z tej konferencji okraszona licznymi zdjęciami, tytuł tego wydarzenia: Festiwal Niepodległości – dzień Kresowy”.
Dwupanelowe spotkanie prowadził Piotr Dżiża (Organizator Festiwalu Niepodległości w Tarnowie, pasjonat Kresów, również nie posiadający (jak i ja) pochodzenia kresowego).

Tomasz Żak i Piotr Szelągowski - Poznań kwiecień 2013
Tomasz Żak i Piotr Szelągowski – Poznań kwiecień 2013

(zdjęcie podczas pobytu Tomasza w Poznaniu 12 kwietnia 2013)

Poniżej;
Informacja Poznańskiego Klubu Polonia Christiana:

„Pragnę poinformować i serdecznie zachęcić do obejrzenia spektaklu Romana Bransteattera „Dzień Gniewu”. wystawianego przez TEATR NIE TERAZ w Poznaniu.

Spektakl odbędzie się 25 października o godzinie 17:00.w Collegium Maius, ul. Fredry 10, sala teatralna UAM ? wejście od ul. Honoriusza Kowalczyka.

WSTĘP WOLNY

Wielu z Państwa pamięta zapewne spotkanie z panem reżyserem Tomaszem Żakiem odbywające się w ramach klubu Polonia Christiana. Na spotkaniu poruszono tematykę przejęcia przez lewicowe środowiska instytucji kulturalnych. Padło także zaproszenie ze strony organizacji patriotycznych aby w Poznaniu odbyło się przedstawienie teatru NIE TERAZ – jednego z nielicznych teatrów tworzących jeszcze w Polsce sztukę tzw. prawicową. Serdecznie zapraszam – poniżej znajduje się krótka charakterystyka przedstawienia:

„Ten spektakl Teatru Nie Teraz to w dużej mierze efekt gniewu. A ten gniew jest skutkiem terroru poprawności politycznej, która rujnuje prawdę historyczną i ? dosłownie ? pluje naszej Ojczyźnie w twarz. Uświadomienie sobie konsekwencji coraz częstszego upubliczniania haniebnych przesłań na temat ?polskich obozów koncentracyjnych?, czy ?wyssanego z mlekiem matki polskiego antysemityzmu?, podobno szczególnie uwarunkowanego chrześcijaństwem ? wszystko to bardzo skutecznie doprowadziło do powstania tego przedstawienia, dla którego kongenialnym tworzywem stał się dramat Romana Brandstaettera o wyjątkowo w tym kontekście adekwatnym tytule: ?Dzień gniewu?.

?Dzień gniewu? to spektakl wyjątkowy także ze względu na autora dramatu, urodzonego w Tarnowie Żyda, polskiego patrioty i katolika, znawcy Biblii, pisarza oraz człowieka teatru.

Teatr NIE TERAZ w rankingu miesięcznika ?Teatr? ? Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012-2013, TNT nominowano w kategorii ?Najlepszy teatr?: Założony 30 lat temu alternatywny teatr Tomasza A. Żaka z Tarnowa konsekwentnie realizuje swoją szlachetną misję, podejmując i odkrywając w kolejnych premierach tematy ważne, przemilczane z powodów politycznej poprawności. Tak jest w najnowszym spektaklu ?Dzień gniewu? Romana Brandstaettera w reż. Tomasza A. Żaka.

Witold Araszkiewicz
Poznański Klub Polonia Christiana”


Polecane linki:
?Dom za żelazną kurtyną. Listy do pani S.? ? Tomasz Żak dla KSD.

Ewa Siemaszko w Poznaniu w przyszłym tygodniu. W tym tygodniu; prywatnie gościł Tomasz Żak.

Drugi Festiwal Niepodległości ? Tarnów. Zdjęcia z dnia Kresowego.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.