FB (Facebook) stacza się… jest do du…szy?

A niektórzy twierdzą że to bagno i coś w tym jest. Owszem można poznać ciekawą osobę, aczkolwiek jest tez wiele natrętów, kłótnie, obrzucanie się błotem… Gdyby nie fakt że mam parę kontaktów zagranicznych dzięki FB, z Polonią emigracyjną – to dawno bym odpuścił …
A tymczasem finansowo to:
„…wprawdzie media odtrąbiły pęknięcie kolejnej bańki, ale na szczęście w niczym nie przypominało to wydarzeń sprzed dekady, czyli pierwszego kryzysu dotcomów, w którego wyniku zatonęło tysiące firm, a krach zatrząsł światową gospodarką.

Pewne podobieństwo między pierwszą bańką a obecną sytuacją jednak występuje – to mechanizm pompowania cen internetowych spółek, które najczęściej nie spełniają twardych biznesowych kryteriów. Właśnie to doprowadziło do pęknięcia pierwszej bańki internetowej, podobne mechanizmy zaczęły działać w przypadku obecnej sytuacji, zwanej już bańką społecznościową…”

Internet kusi przede wszystkim zyskami, ale też i wielkimi wtopami:

„…Wizja zysków była tak kusząca, że uwiodła szefa imperium medialnego News Corp. Ruperta Murdocha, który zapłacił za serwis 580 mln dol. Jednak MySpace przegrał rywalizację z FB i w ubiegłym roku Murdoch pozbył się serwisu za 35 mln dol….”

To samo może stać się z FB. Wydaje się być ułudą zysk z samych tylko wpłat wynikających z umieszczania reklam z uwagi na bazę danych użytkowników… Jeżeli spada oglądalność automatycznie przekłada się to na zysk… No i strata za jakiś czas gotowa…

Czyżby jednak wszystko było wirtualne? Poza traconymi pieniędzmi…

Piotrek

Źródło cytatów: Facebook to bagno

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.