Flaga czarno-czerwona oficjalnie pojawia się na plakacie polskiego IPN.

Doniesienie ze strony ks T. Isakowicza-Zaleskiego:
…IPN w Katowicach sfinansował hojnie z pieniędzy polskiego podatnika wystawę pt. „Majdan”, która z wielką pompą ma być otwarta 15 bm. o godz. 13.00 przy ul. Mariackiej w Katowicach. Wstrząs jest tym większy, że plakatem promującym wystawę jest fotografia, na której ponad niebiesko-żółtymi narodowymi flagami ukraińskimi góruje czerwono-czarna flaga nacjonalistów z UPA. Ta sama flaga pod którą sotnie UPA napadały na bezbronne wioski….
Można zadać sobie pytanie jakim cudem fachowcy IPN, historycy w kraju tak dotkniętym działaniami zbrodniczych organizacji OUN-UPA umieszczają tak kontrowersyjny plakat?

Oczywiście flagi UPA były na majdanie, jednak bez odpowiedniego komentarza tak skrzętnie unikanego przez przedstawicieli naszego rządu nie można i nie powinno się umieszczać tych symboli w tak oficjalny sposób.
A jeżeli w ogóle, to z podkreśleniem znaczenia owych symboli.

O wystawie na stronie IPN (widoczny tylko fragment zdjęcia): ipn – majdan
Dopiero kliknięcie na ten umieszczony fragment otwiera całość z widoczną flagą UPA.

Całość informacji na stronie: isakowicz.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Flaga czarno-czerwona oficjalnie pojawia się na plakacie polskiego IPN.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.