Fundacja Brata Alberta i bliźniacza Fundacja „Mimo Wszystko” Anny Dymnej


Kilka zdjęć miejsca gdzie znajdują spokój i zajęcie osoby niepełnosprawne intelektualnie. Miejsce to nie mogłoby powstać bez tysięcy darczyńców i wolontariuszy z Polski i całego świata. Spotykałem osoby, które będąc z Niemiec pomagały fundacjom i darowizną i pomocą materialną.
Wiem, powtarzam się, niemniej uważam że to jest meritum postępowania, które powinno kierować naszymi losami: ?Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie pomóc drugiemu?.
Starajmy się jak umiemy, bądźmy pokorni i nie oglądajmy się na innych w naszych staraniach.
fundacja_al

radwanowice_boisko

fundacja_brata

fundacja_brata_alberta

fundacja_mimo_wszystko

radwanowice

radwanowice_fundacja

warsztaty_radwanowice

To miejsce daje schronienie na stałe około 140 podopiecznych, którzy bez fundacji byliby na łasce państwa i zapewne trafiliby do ośrodków czy szpitali na terenie kraju, w których nigdy nie znaleźliby tak dobrej opieki, a przede wszystkim miłości i przyjaźni.
Teraz jednak na terenie dwóch bliźniaczych fundacji mogą w pomieszczeniach warsztatów terapii zajęciowych realizować swoje marzenia i pragnienia na miarę swoich umiejętności.
Wszystko to dzięki wytrwałości i pragnieniu czynienia dobra ludzi, dla których dewiza ?Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie pomóc drugiemu? jest sensem życia.
Cieszę się że odrobina tego dobra, które tam ma miejsce jest moim malutkim udziałem jako wolontariusza Fundacji Brata Alberta.

radwanowice_widoki


Polecane informacje i materiały na blogu o Fundacji i wolontariuszach.
Siostry Radwańskie z Fundacją księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Kalendarz z osobami wspierającymi Fundację

Albertiana ? i wręczenie medali św. Brata Alberta.

Fundacja Brata Alberta w Radwanowicach.

Fundacja im Brata Alberta. Jak to się zaczęło?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.