Ukraina będzie bronić szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wiatrowycza – oświadczył ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin….[…] Minister Klimkin podkreślił, że Polska jest strategicznym partnerem Ukrainy. Jak dodał, wzajemne stosunki będą się rozwijać, jednak nie mogą być oparte na próbie dominacji. …

Polecam komentarze. Screen jednego z nich dorzucam powyżej, a poniżej innego. Kto jaki pisał zostawiam Wam do oceny.

Następny link:

Ukraina: Marsz Niepodległości w Warszawie jest „szowinistyczny” i „rasistowski” – Jak ostrzega swoich czytelników związany ze środowiskiem ukraińskich nacjonalistów portal vgolos.com.ua, Marsz Niepodległości w Warszawie organizowany przez polskie środowiska narodowe 11 listopada, jest imprezą „polskich szowinistów” i „największym zgromadzeniem ultra-ekstremistów (sic!) w Europie”. Redaktorzy portalu związanego z partią Swoboda cytują tu… Rafała Pankowskiego, zawodowego „antyfaszystę” z operetkowego stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

Autorzy artykułu na temat Marszu Niepodległości krytykują także tegoroczne hasło marszu „My chcemy Boga”, określając je jako antyislamskie, twierdzą, że wydarzenie jest „platformą dla ekstremistów ze Szwecji, Słowacji i Węgier do głoszenia swych ksenofobicznych poglądów” oraz przypominają o incydencie ze spaleniem rzekomej „flagi ukraińskiej” (w rzeczywistości – śląskiej).

I trzeci:

Kresy = Polska = Kresowianie = Polacy – Chciałbym zaznaczyć, że oprócz potomków Kresowian żyjących w Polsce, są jeszcze Kresowianie mentalni, którzy to nie są potomkami Kresowian, ale są i zawsze będą Kresowianami w sercu i mentalnie, a jest nas wcale nie mało! i…komentarz pod tekstem: …Jak można się tak poniżać jako państwo, jak można tak poniżać pamięć ofiar pomordowanych przez zdziczałych ludobójców z OUN-UPA?!

A znacznie mniejsze kraje, takie jak Słowacja czy Węgry potrafią skutecznie zadbać o swoje interesy w relacjach z Ukrainą. Dlaczego więc tak zakochani na zabój w banderowskiej Ukrainie politycy wciąż udają, że są Polakami? Niech zmienią obywatelstwo na ukraińskie i przeniosą się na Ukrainę!

Cóż, nie jestem za zmianą granic, żadnego rewizjonizmu – jestem za ogólną akceptacją i poszanowaniem. Jednak bez propagowania nazizmu, nacjonalizmu i nienawiści. A tak dzieje się na Ukrainie.
Wydaje się że jedynym zdroworozsądkowym rozwiązaniem jest izolacja kraju, który hołduje zbrodniarzom i zabójcom niewinnych w tym kobiet i dzieci.
Czekam tylko, kiedy na ten pomysł wpadnie świat.

Podmiana tablic usunięcie Birczy. Dokąd to prowadzi?

Sprawa zdjęcia nowelizacji ustawy o IPN z dzisiejszego porządku obrad przez Marszałka Sejmu wywołała oburzenie i gwałtowne reakcje posłów, w tym Tomasza Rzymkowskiego z Kukiz’15. To właśnie klub Kukiz’15 był autorem wpisania do ustawy zakazu promowania banderyzmu. – Gdzie zmierza PIS?

Z tego linka więcej:

„Wspólny, rządowo-poselski projekt nowelizacji ustawy o IPN autorstwa PiS i Kukiz’15 wprowadza kary za przypisywanie narodowi polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie oraz naruszenie dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej i Narodu Polskiego. Znajdują się w nim również zapisy umożliwiające wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów, w tym zbrodniom ukraińskich formacji, które kolaborowały z III Rzeszą Niemiecką. Projekt wrócił pod obrady Sejmu po rocznej przerwie. Teraz znów został zawieszony.”