Garść linków 3.


Ukraina będzie bronić szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wiatrowycza – oświadczył ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin….[…] Minister Klimkin podkreślił, że Polska jest strategicznym partnerem Ukrainy. Jak dodał, wzajemne stosunki będą się rozwijać, jednak nie mogą być oparte na próbie dominacji. …

Polecam komentarze. Screen jednego z nich dorzucam powyżej, a poniżej innego. Kto jaki pisał zostawiam Wam do oceny.

Następny link:

Ukraina: Marsz Niepodległości w Warszawie jest szowinistyczny i rasistowski – Jak ostrzega swoich czytelników związany ze środowiskiem ukraińskich nacjonalistów portal vgolos.com.ua, Marsz Niepodległości w Warszawie organizowany przez polskie środowiska narodowe 11 listopada, jest imprezą: „polskich szowinistów” i największym zgromadzeniem „ultra-ekstremistów” (sic!) w Europie. Redaktorzy portalu związanego z partią Swoboda cytują tu Rafała Pankowskiego, zawodowego antyfaszystę z operetkowego stowarzyszenia [Nigdy Więcej].

Autorzy artykułu na temat Marszu Niepodległości krytykują także tegoroczne hasło marszu My chcemy Boga, określając je jako antyislamskie, twierdzą, że wydarzenie jest ?platformą dla ekstremistów ze Szwecji, Słowacji i Węgier do głoszenia swych ksenofobicznych poglądów oraz przypominają o incydencie ze spaleniem rzekomej flagi ukraińskiej (w rzeczywistości – śląskiej).

I trzeci:

Kresy = Polska = Kresowianie = Polacy – Chciałbym zaznaczyć, że oprócz potomków Kresowian żyjących w Polsce, są jeszcze Kresowianie mentalni, którzy to nie są potomkami Kresowian, ale są i zawsze będą Kresowianami w sercu i mentalnie, a jest nas wcale nie mało! i…komentarz pod tekstem: …Jak można się tak poniżać jako państwo, jak można tak poniżać pamięć ofiar pomordowanych przez zdziczałych ludobójców z OUN-UPA?!

A znacznie mniejsze kraje, takie jak Słowacja czy Węgry potrafią skutecznie zadbać o swoje interesy w relacjach z Ukrainą. Dlaczego więc tak zakochani na zabój w banderowskiej Ukrainie politycy wciąż udają, że są Polakami? Niech zmienią obywatelstwo na ukraińskie i przeniosą się na Ukrainę!

Cóż, nie jestem za zmianą granic, żadnego rewizjonizmu – jestem za ogólną akceptacją i poszanowaniem. Jednak bez propagowania nazizmu, nacjonalizmu i nienawiści. A tak dzieje się na Ukrainie.
Wydaje się że jedynym zdroworozsądkowym rozwiązaniem jest izolacja kraju, który hołduje zbrodniarzom i zabójcom niewinnych w tym kobiet i dzieci.
Czekam tylko, kiedy na ten pomysł wpadnie świat.

Podmiana tablic usunięcie Birczy. Dokąd to prowadzi?

Sprawa zdjęcia nowelizacji ustawy o IPN z dzisiejszego porządku obrad przez Marszałka Sejmu wywołała oburzenie i gwałtowne reakcje posłów, w tym Tomasza Rzymkowskiego z Kukiz15. To właśnie klub Kukiz15 był autorem wpisania do ustawy zakazu promowania banderyzmu. – Gdzie zmierza PIS?

Z tego linka więcej:

„Wspólny, rządowo-poselski projekt nowelizacji ustawy o IPN autorstwa PiS i Kukiz?15 wprowadza kary za przypisywanie narodowi polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie oraz naruszenie dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej i Narodu Polskiego. Znajdują się w nim również zapisy umożliwiające wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów, w tym zbrodniom ukraińskich formacji, które kolaborowały z III Rzeszą Niemiecką. Projekt wrócił pod obrady Sejmu po rocznej przerwie. Teraz znów został zawieszony.”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Garść linków 3.”

  1. https://kresy24.pl/przywodca-ukrainskich-nacjonalistow-do-polakow-pamietajcie-slowa-pilsudskiego/ – Szef partii Swoboda Oleg Tiahnybok opublikował na swoim blogu tekst, w którym oskarżył polskie władze o „antyukraińską histerię” i „tani populizm”. Jednocześnie powołał się na słowa Komendanta: „nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy”. Pytanie jednak, czy mamy tu do czynienia z troską o wspólną przyszłość, czy też z formą historycznego szantażu.

    Przywódca partii Swoboda ocenił, że „antyukraińska histeria” jest spowodowana zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Stwierdził, że zwycięzcą polsko-ukraińskich sporów o historię może być tylko, jak się wyraził, „Moskowia”. Dziwnie brzmi to w ustach kogoś, kto w stosunkach między naszymi narodami zdaje się realizować wytyczne Kremla.

  2. http://nczas.com/wiadomosci/niemieccy-neonazisci-zaciagaja-sie-do-pulku-azow-na-ukrainie-rekrutacja-pod-haslem-odzyskanie-europy/ – Według Spiegel Online, coraz więcej niemieckich najemników przyłącza się do skrajnie prawicowego batalionu „Azow”.

    Jednym z nich jest Jan K. z Niemiec Wschodnich, którego można zobaczyć na zdjęciu na jego profilu na Facebooku w podkoszulce w barwach ochronnych i czarnej kamizelce kuloodpornej z napisem „Asow”.

    Jak donosi Spiegel Online, batalion ochotników,który znany jest z używania symboliki nazistowskiej i hitlerowskiej, walczący od 2014 r. na wschodzie Ukrainy przeciwko prorosyjskim separatystom, otrzymuje wzmożone posiłki z Europy, głównie z Niemiec.

  3. Wygląda na to, że my Polacy zawsze potrzebujemy jakiegoś pana… Ledwie uwolniliśmy się od wpływu Wielkiego Satrapy zza wschodniej granicy i natychmiast oddaliśmy się pod protektorat Wielkiego Brata zza oceanu… I nadal buty liżemy, choć dziś już inne niż wcześniej,,, W kontekście naszych stosunków z Ukrainą, łatwo to nam przychodzi… Nasze elity od zawsze niemal, na kompleks Moskala cierpiały, więc gotowe są nawet z diabłem się dogadać, o ile tylko przeciw niemu wystąpi… I taką sytuację właśnie mamy… I nie dostrzegamy, że „nasz” diabeł – a raczej i póki co – pomniejsze diabełki – za ten sojusz, Przemyśla i Rzeszowa się domaga,,, I za ten sojusz z diabłem gloryfikującym Banderę, – o ile się nie obudzimy – przyjdzie nam drogo zapłacić… I nie tylko honorem…

Możliwość komentowania jest wyłączona.