Garść linków…nacjonalizm ukraiński.

Kilka linków jak zwykle w temacie zbrodni ludobójczej dokonanej przez OUN-UPA.
Jurij Stelma urodził się 19.01.1919 r. w Polanach powiat Krosno, w świadomej (tak by napisał Bohdan Huk, gdyby nie „zapomniał” o tym bohaterze) ukraińskiej rodzinie greko-katolickiej. Pierwszą okazję do zwalczania „wrogów naszego [ukraińskiego] odrodzenia” (słowa wodza ukraińskich nacjonalistów Konowalca!) uzyskał w wieku 22 lat, gdy w styczniu 1941 r. rozpoczął służbę w nazistowskiej służbie ochrony przemysłowej Werkschutz.[…] „Szuhaj” oprócz Junga uprowadził także innych leśniczych Polaków – z wiosek Żohatyn, Leszczawa Dolna, Borownica, Tarnawka powiat Przemyśl, oraz zarządcę Liegenschaftu ze wsi Kreców powiat Przemyśl. Wszystkich uprowadzonych „Szuhaj” ze swoją bojówką zamordował. Wszystkie polskie ofiary zamordowane na terenie powiatu Bircza w tajemniczych okolicznościach w okresie od kwietnia 1944 r. do lipca 1944 r. można zaliczyć na konto „zasług” Jurija Stelmy na rzecz powstania niepodległego samostijnego banderowskiego państwa ukraińskiego. Laurkę wystawił mu referent powiatowy SB OUN „Sycz”:

jest dobrym komendantem, robota idzie mu dobrze.

To oznacza, że był solidnym i gorliwym wykonawcą banderowskiego ludobójstwa.

11.07.1944 r. razem z drugim bojówkarzem zastrzelił księdza Jana Mazura we wsi Tarnawka. 12.07.1944 r. w takim samym składzie i okolicznościach zastrzelił księdza Józefa Kopcia na plebanii w Borownicy. Tego samego dnia usiłował zamordować księdza Franciszka Paściaka w Dylągowej…

Więcej oczywiście pod linkiem, ze strony Stowarzyszenia SUOZUN.

Drugi:
Бандеровцы на Волыни и их зверства. (Banderowcy na Wołyniu i ich okrucieństwa …[…] Wszyscy nie-Ukraińcy w wiosce Kuty mieli zostać zniszczeni (wymordowani). Było to około 200 osób – Polaków i Ormian. W Rzeczypospolitej była niewielka mniejszość narodowa, polscy Ormianie. Żyli w Karpatach od średniowiecza. Już nie żyją. Wszyscy zostali wycięci z Polakami w 1944 r., Kiedy Ludobójstwo wołyńskie potoczyło się dalej …

Strona rosyjskojęzyczna z fotografiami dokumentującymi zbrodnie UPA.

Groźby nacjonalistów ukraińskich skierowane obecnie do Polaków: Groźby ukraińskiego generała: „Piąty front ukraiński wszedł do Polski. I chwycą za kije, jeśli przypomnimy sobie wszystkich Kozaków od Lwowa do Kijowa powieszonych”

Najświeższe doniesienia z Ukrainy…
…Serhij Semoczko przewodniczący Służby Bezpieczeństwa Ukrainy prowadzi biznes na Krymie. Czemu miałby rezygnować z biznesu, jeżeli bez problemów jeździ na Krym, wjeżdżając, co jest zakazane dla wszystkich obywateli, z terytorium Ukrainy?

Kolejnym punktem było otrzymanie obywatelstwa ukraińskiego. Okazuje się, że żołnierze walczący w Donbasie z Rosji, Włoch, Ameryki czy Sudanu nie otrzymali do tej pory obywatelstwa ukraińskiego, pomimo walk o niepodległość Ukrainy. Zwracali się z apelem do prezydenta, ale nic z tego. Trzeba 3 lata służyć na kontrakcie w armii ukraińskiej, a wtedy można się dopiero starać.

Bombę zostawiono na koniec. Otóż, cena na gaz wzrośnie 2 razy już w listopadzie. Ogrzanie średniego mieszkania wyniesie ok. 3 tys. hrywien przy minimalnej krajowej 3700 UAH.

A jeszcze aby ludziom nie było tak źle od „bombowej” niespodziewanej wiadomości, ogłoszono utworzenie Ukraińskiej Cerkwi Narodowej. Do Kijowa przybył prawosławny patriarcha Warfolomeusz i już prowadzone są rozmowy. Cóż, z pewnością to zaćmi „bombową” wiadomość dotyczącą wszystkich bez wyjątku obywateli.

Jeszcze na ostatek opowiedziano o domniemanej rosyjskiej pozycji niektórych informacyjnych kanałów telewizyjnych, sprzedanych w tym samym dniu kolejnemu biznesmenowi. Tak się żyje na Ukrainie. Nic dodać, nic ująć….

(jako obrazek ilustrujący, screen z FB – dotyczący rocznicy powstania UPA, czekamy na zmianę stylu rządzenia, ostrą krytykę tego co dzieje się na Ukrainie…-dobry krok został zrobiony działaniami Prezydenta Dudy; jego obecnością na Wołyniu, nie w Sahryniu, to trzeba kontynuować. W Polsce nie ma miejsca na gloryfikację banderyzmu – czyli ukraińskiego nacjonalizmu)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.