Generał Świerczewski; kto szanuje zdrajcę i pijaka?

W Poznaniu pomnik niesławnego generała Świerczewskiego zdemontowano. Na własne uszy wielokrotnie słyszałem opowieść o nim z ust jego podwładnego. Kiedy to pod Budziszynem był sztorcowany przez radzieckiego marszałka Iwana Koniewa, dowódcy 1 Frontu Ukraińskiego. Sztorcowanie brzmiało: „Ty Świerczewski, ty zacznij w końcu dowodzić, a nie …twoja mać, chlać tylko”. Oczywiście cytat był mi przytaczany w oryginale po rosyjsku.
Jak wiadomo… Świerczewski znał ten język, ponieważ… w 1918 był politdrukiem w konnej armii Budionnego.
Z kolei w klęsce pod Budziszynem podczas marszu na Berlin Świerczewski miał osłaniać lewe (południowe) skrzydło frontu i nacierać w kierunku Drezna.
Podczas tej bitwy ilość strat polskich była tak duża, że procentowo wynosiła aż 27% wszystkich strat poniesionych przez całe Wojsko Polskie (pod kontrolą Sowietów, później przemianowane na LWP) od października 1943 do maja 1945….

Źródło: Bitwa pod Budziszynem

Jednak do dziś panuje mylne pojęcie na temat tego wątpliwej jakości oficera WP (pod władzą komunistów) wystarczająco zakłamane przez lata.
DO tego stopnia, że są partie organizacje i miejsca gdzie się go czci.
Osobę która jawnie działała już w okresie walki o niepodległość II RP przeciw niej. A więc zdrajcy. Armia konna Budionnego walczyła z polskim wojskiem, konkretnie z 14 pułkiem Ułanów Podolskich. W szeregach sowieckich służył właśnie „Walter” Karol Świerczewski. Zatwardziały komunista.

Koalicja PO-PSL miała dofinansowywać jak podaje się na stronach Interii za „Rzeczpospolitą” uroczystości poświęcone pamięci tego tak naprawdę sowieckiego generała…: Zbrodniarz uczczony za pieniądze podatników
Dwa cytaty z materiału: „To jest przekroczenie pewnej granicy. Rozumiem, że lokalne społeczności mają swoich bohaterów, ale ten komunistyczny generał na bohatera się nie nadaje”
i:
„To człowiek, który symbolizuje komunistyczną dyktaturę narzuconą Polsce siłą na pół wieku”.
Słowa te wypowiedział prof. Antoni Dudek, historyk dla „Rz” jako komentarz do wydarzenia.

A więc co się zmieniło w tym kraju? CO? Skoro nadal czczeni są (ci nieżyjący) aparatczycy systemu.
Nadal bronieni (ci żyjący). I wielu z nich nadal dobrze się ma.

Piotrek

Polecana strona:
http://esanok.pl/2012/zbrodniarz-swierczewski-dla-wielu-nadal-bohaterem-video-hd.html

Co najmniej dziwnie brzmiący głos zwolennika zdrajcy Świerczewskiego zarejestrowany przez esanok.pl i demonstracja przeciw gloryfikacji zdrajcy Świerczewskiego:

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

7 myśli w temacie “Generał Świerczewski; kto szanuje zdrajcę i pijaka?”

  1. Tak naprawdę, to zmiany systemu nie było. Była tylko „reforma”. Ta reforma zamydliła nam oczy (niektórym pewnie nie) na tyle skutecznie, że teraz ze zdziwieniem je przecieramy. A okazji ku temu jest masa na każdym kroku. Ale to przecieranie oczu dobrze wróży i daje nadzieję na zmiany.

  2. „był komendantem szkoły Wojskowo-Politycznej i członkiem Sekcji Polskiej Międzynarodówki Komunistycznej, w której szkolono polskich komunistów wysyłanych następnie jako agentów GRU/NKWD na ziemie II Rzeczypospolitej.”

    ilu ojców i dziadków dzisiejszych „demokratycznych” polityków „solidarności” to dawni wychowankowie generała Świerczewskiego? ilu z nich dzisiaj by nic nie znaczyło, gdyby nie komunistyczny rodowód wypracowany w agenturalnych szkołach radzieckiej bezpieki?

  3. Świerczewski to zdrajca narodu polskiego, bo był zajadłym komunistą. Powinno się wyburzyć wszystkie jego pomniki. Ale nadal wpływy za duże mają komuniści dlatego tak się nie dzieje… Oficjalnie powinno się przyznać iż ten człowiek nie jest żadnym bohaterem. Jest nikim. I koniec. Kropka. Jest złem…

  4. Dlaczego mnie to nie dziwi? Jestem starym prykiem, maturę zdawałem w 1981 r- full wypas komuny.Ale uczyłem się w super liceum- 1 LO w Gliwicach.Jacy Profesorowie! Jaki poziom! Mimo komuny przemycali nam różne treści ( szacun dla Pań Profesorek z Historii,Polskiego i dla Pana Profesora Kucharuka z fizyki oraz Pani Profesor Baranowskiej z biologii- którzy też takie różne rzeczy poza tematem nam wbijali w głupie młode łby.Dzięki NIM nauczyłem się uczyć tzn.poznawać rzeczywistość krytycznie, z dystansem.Dzięki NIM zainteresowałem się PRAWDZIWĄ historią ( BTW,nie jestem historykiem ,jestem lekarzem).I teraz rozumiem. Ogłupiałe młode pokolenie po kolejnych „reformach”( kojarzy mi się to ze starymi majtami) tzw.oświaty , po kolejnych dokonaniach PO – upadek pedagogiki, likwidacja historii z programu nauczania (bo jak jakiś debil profesor (profesor?) mówił – dzieci to nie interesuje) wszystko można wmówić dzieciom. Że Chrystusa Syna Boga ukrzyżowali Polacy (a raczej polacy) i Indianie, że były polskie obozy koncentracyjne w których zginęło 5 milonów żYDÓW ( OUP..TO CHYBA NIE IEWOPIEJSKO – PRAWILNO – NAZWANIE?). Każdą durnotę można wmówic. Nawet że czekista, zdrajca Narodu Polskiego niejaki ” Świerczewski” był patriotą .Był.Sowieckim.Żal mi oczywiście biednych żołnierzy , którzy faktycznie walczyli, gineli za Polskę w walkach z UPA.Ale powływanie się na mordercę , kata, dewianta, alkoholika jako symbol bohaterstwa i pojednania? Rozumiem tego starszego Pana.Zaawansowana miażdzyca tętnic mózgowych, wieloletnia presja ( pranie mózgu) , brak wykształcenia( PRL dał mi wszystko, prąd ,światło i nawet pralkę Franie!)Ale Pani Wójt, jakiś młody człowiek z głosem Tuska ( to Rhhh).. Albo głupek ( IG poniżej 60 ( lekki niedorozwój umysłowy )) albo cynik i ostatni s…wysyn.Oj , zgadałem się , przepraszam.Na pohybel komuchom i ich bękartom.Lekarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.