Góry śmieci w Poznaniu od 31 grudnia… GOAP nie funkcjonuje? FB-Serwis również?

Tyle głosów, ile słyszałem ostatnio w tym temacie, dawno się nie pojawiło. Społecznie ważna sprawa, miejsko – jednym słowem;- skandal. Śmieci wysypują się prawie wszędzie, jeszcze w piątek w szkole przy ul. Szamotulskiej mimo licznych monitów brak było JAKICHKOLWIEK kubłów na śmieci jak informuje mnie kierownik warsztatów szkolnych.
Wygląd poniżej jest cechą wspólną wielu poznańskich osiedli…:
poznan_smieci

smieci_poznan

smieci

GOAP udaje że go nie ma (Dodzwonienie się do tej instytucji graniczy z cudem). A nawet jak komuś uda się dodzwonić niewiele osiągnie.
Hiszpański FB-Serwis (firma która miała wywozić nasze śmieci) nie popisał się. Albo nie ma kontenerów, albo się ich nie wywozi. Z kolei tajemnicą poliszynela jest informacja, że współwłaścicielem tej firmy jest pewna polska firma zajmująca się biznesem budowlanym.
O co tu chodzi? Dlaczego weszła na poznańskie rynki? Kto z tego czerpie korzyści? I w końcu: kto za to zapłaci – a raczej dlaczego my (mieszkańcy) mamy płacić za ten chaos i nieład?
Pytań jest więcej, na niektóre są znane odpowiedzi. Niemniej nie będę się narzucał. Warto „pogłówkować” – nie ma to jak nauka samodzielnego myślenia…

Pozdrawiam w Nowym Roku Poznaniaków.

Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.