Graffiti na Roboczej… Poznań na kolorowo- legalnie.

Przyznam że to doskonały pomysł. Szczególnie w tej dzielnicy, która jest dość ponura, z uwagi na dawny przemysłowy charakter, a obecnie smutne pozostałości po przemyśle, który został zrujnowany poprzez „przemiany” społeczno-polityczno-ekonomiczne. Mówi się nam że tak trzeba, że firmy nie miały przyszłości dlatego padły… Nie wspomina się o dotowaniu firm w tego typu w innych krajach UE, nie zauważa się być może pewnego rodzaju celowej działalności…
Cóż. W każdym razie na zlecenie Szkoły Wyższej znajdującej się na ulicy Roboczej, ekipa młodych ludzi rozpoczęła upiększanie ścian dawnej fabryki remontowej ZNTK.
Oto efekty:
kobieta_sciana_robocza_poznan_graffiti
więcej poniżej…
robocza_poznan_sciana
Faza pracy twórczej…
poznan_graficiarze_legalnie

robocza_ulica_poznan
poznan_graficiarze_legalnie_ulica_robocza
graffiti_na_roboczej

poznan_graffiti_na_roboczej

Czy jest to metoda na upiększenie miasta? Jedna z dziewczyn jest po ASP, a więc ma ewidentnie kwalifikacje do tworzenia sztuki, zresztą urzekła mnie tworzona przez Anię praca, która (jak sama powiedziała) powstaje na podstawie rysunku.
graffiti_ania_kostka
Oczywiście dotrę na miejsce i sfotografuję je aby pokazać Wam jak będzie wyglądała jej praca po zakończeniu…

A okolice są naprawdę ponure…
robocza

robocza_sciana_poznan
robocza_ruina

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Graffiti na Roboczej… Poznań na kolorowo- legalnie.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.