Grzegorz Braun pozwał w trybie wyborczym Gazetę Wyborczą i Gazetę Polską

Informacja z Maila:

„…Cztery wnioski o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym złożył dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie Grzegorz Braun, niezależny kandydat na Prezydenta RP. Rozprawy odbędą się jutro (28 kwietnia 2015 r.) o godz. 13.00 i 14.00.

– Wnioski te dotyczą oszczerczych, kłamliwych, nieprawdziwych treści kolportowanych przez dwa ośrodki dezinformacji: Gazetę Wyborczą z jej portalem internetowym gazeta.pl oraz Gazetę Polską z jej portalem internetowym niezalezna.pl – poinformował Grzegorz Braun, podczas konferencji prasowej przed budynkiem sądu.

Dezinformujące opinię publiczną kłamstwa na temat Grzegorza Brauna ukazały się w ubiegłym tygodniu. Gazeta Wyborcza przedstawia Brauna jako faszystę, zaś Gazeta Polska prezentuje go jako agenta obcego mocarstwa oraz sympatyka totalitaryzmu w jego wydaniu sowieckim i postsowieckim.

– Jedno i drugie jest rażącą nieprawdą. Ponieważ jeszcze niespełna dwa tygodnie trwać będzie kampania wyborcza, powziąłem podejrzenie, iż takie publikacje są formą nieuczciwej agitacji wyborczej. Ta nieuczciwa propaganda, oparta bowiem na kłamstwach, oszczerstwach, także przemilczeniu moich rzeczywistych intencji, aspiracji i mojego prawdziwego programu, niewątpliwie wprowadza zamieszanie w przestrzeni publicznej – zauważył Grzegorz Braun, który od pozwanych mediów domaga się sprostowania i przeprosin.

Odnosząc się do publikacji na łamach Gazety Wyborczej, Grzegorz Braun zwrócił uwagę, że ?faszyzm i propaganda faszyzmu w naszym kraju jest przestępstwem szczególnie piętnowanym i ściganym, ponieważ to jest przestępstwo nie tylko kodeksowe, ale także konstytucyjnie wskazane jako niedopuszczalne. Stąd oskarżenie kogoś o propagowanie takich idei, takiego ustroju, jednoznacznie musi zmierzać do pełnej dyskredytacji wobec polskiej opinii publicznej.? …”

Oceniam to jako słuszne działanie, zdaje się że określone media uważają, że mają prawo do wszystkiego…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Grzegorz Braun pozwał w trybie wyborczym Gazetę Wyborczą i Gazetę Polską”

  1. „Gazeta Polska prezentuje go jako agenta obcego mocarstwa”
    Ukraina wprawdzie mocarstwem nie jest, ale agenturalna działalność Sakiewicza dla Służby Bezpieczeństwa Ukrainy jest dobrze znana
    zresztą jak wytłumaczyć działalność zdemaskowanego agenta obcych służb w najbliższym otoczeniu Dudy i Kaczyńskiego?

Możliwość komentowania jest wyłączona.