Gubin pamięta o Ludobójstwie.


Gubin 11.06.2016 odsłonięcie 8

screen-fb-gubin
(screen z FB księdza Tadeusza).
Z maila:

„W Gubinie 11 czerwca br. odsłaniano pomnik ?W hołdzie ofiarom ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich z OUN ? UPA na Polakach z Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej w okresie II wojny światowej?. Przeogromne gratulacje dla organizatorów. Ja wiedziałem, że uroczystość będzie bardzo udana, gdyż organizowali ją moi serdeczni przyjaciele. Koniecznie muszę wymienić grono osób, którym w szczególności zawdzięczamy, że TAKA uroczystość się odbyła: Bartczak Bartłomiej, Budzianowska Małgorzata, Iwanicki Andrzej, Kondracik Urszula, Nodzak Halina, Ozierski Leszek, Państwo Violetta i Zbigniew Poniatowscy, Pilaczyński Stefan, Rudkiewicz Ryszard i Rodziewicz Edmund. Był ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, goście honorowi, władze miasta , poczty sztandarowe, delegacje młodzieży szkolnej, dużo ludzi i ja. Wśród tego tłumu byli też obecni dziennikarze z telewizji: http://gorzow.tvp.pl/25748535/uczcili-pamiec-pomordowanych-na-kresach-wschodnich.

Gubin 11.06.2016 odsłonięcie 4

Na gorąco podsyłam kilka moich zdjęć. Na szóstym zdjęciu dziękuję organizatorom za wspaniałą pracę, wręczając IM plakietki ?WOŁYŃ 1943? otrzymane z IPN-u w Szczecinie. Można też przeczytać i obejrzeć relację księdza Tadeusza: http://isakowicz.pl/nad-graniczna-nysa-upamietniono-ofiary-znad-granicznego-zbrucza/ Obszerniejszą relację postaram się napisać w późniejszym terminie.

Pozdrawiam

Mirek Kowzan”

Gubin 11.06.2016 odsłonięcie 1

Foto nadesłane przez Mirka.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.