Gumtree; nowy portal zakupowy umożliwiający sprzedaż i wymianę rzeczy używanych i nie tylko

Tutaj można też przygarnąć kotka czy psa. Oto jeden z przykładów:
„Hej wszystkim kochającym koty ludziom! Mam na imię Lolek.

Obudziłem się w klinice weterynaryjnej. Nie pamiętam zbyt dobrze co działo się wcześniej. Ludzie bardzo się ucieszyli gdy otworzyłem oczy bo podobno było ze mną dość krucho. Okazało się, że zaopiekowali się mną wolontariusze z fundacji i nastąpiło to w samą porę. Jeszcze chwila i już nie mógłbym Ci o tym opowiadać. Podobno byłem chory na koci katar i bardzo słaby. Walczyłem o życie i się udało! Teraz jest już dobrze!:)

Szukam domu stałego i Ciebie do kochania. Mówią, że jestem bardzo spokojnym i grzecznym kotem. Jestem też bardzo czyściutki. Oczywiście umiem korzystać z kuwety! Bardzo chciałbym się pobawić ale tego nie robię bo wolę czekać ze wzrokiem utkwionym w drzwiach i patrzeć czy po mnie nie przyjdziesz. Zresztą tak samemu to ciężko się dobrze bawić. Lubię też inne koty, fajnie by było gdybym poznał takiego nowego kolegę. Przede wszystkim jednak pragnę czułości i Twojej uwagi. Obiecuję, że będę najwspanialszym kotem jakiego można sobie wyobrazić!

Jestem podopiecznym Fundacji Głosem Zwierząt i czekam na Ciebie!”
Link do strony z ogłoszeniem: Milusiński Lolek

Okazuje się, że strona wcale nie jest aż tak „nowa” działa już od 2000 roku, a w Polsce od 2004.
Jej zasady są jasne i przejrzyste, a tak naprawdę pozwalają na ułatwienie życia chcącym się pozbyć czegoś co już nie jest potrzebne.

Oto fragment ze strony głównej „o nas”:

„Gumtree.pl to trochę nietypowy portal darmowych ogłoszeń internetowych. Nie pobieramy opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani ich przeglądanie. Pragniemy, aby każdy mógł łatwo i szybko wyszukać to, czego potrzebuje. Nie chcemy was zamęczać banerami czy przeładowaną grafiką – nasza strona to sama treść w miłej, czystej formie ;-)

Nasza matczyna strona Gumtree.com została uruchomiona w marcu 2000 roku. Powstała jako lokalny londyński serwis ogłoszeniowy i społecznościowy. Jego celem było łączenie ludzi, którzy planują się przeprowadzić do Londynu lub dopiero co przybyli do tego miasta i potrzebują pomocy w znalezieniu mieszkania, pracy oraz chcą nawiązać nowe znajomości. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej popularność Gumtree.com wzrosła m.in. wśród naszych polskich emigrantów, którzy próbowali jakoś odnaleźć się w Londynie. I właśnie dlatego, w 2004 roku powstała strona Gumtree.pl, która stała się łącznikiem pomiędzy powracającymi emigrantami, a społecznością w Polsce.”

Źródło całości: gumtreehelp.com/pl

Tak więc zapraszam do korzystania z tej strony.

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.