Gwałt na 5 letniej dziewczynce…

Pięciolatka z biednej dzielnicy na przedmieściach Delhi w poniedziałek została porwana przez napastnika, który miał ją więzić przez ok. 40 godzin w mieszkaniu w bloku, w którym mieszkali jej rodzice. W tym czasie gwałcił ją i torturował. W środę płaczącą dziewczynkę usłyszeli i znaleźli sąsiedzi.
W Indiach to jednak nie jest odosobniony przypadek:
„Po nagłośnieniu tych ataków w kraju, gdzie tradycyjnie dominują mężczyźni, zaczęto krytykować sposób, w jaki traktowane są kobiety. Zaostrzono kary za napaści seksualne i inne przestępstwa przeciw kobietom, np. handel nimi czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów zajmujących się wyłącznie przypadkami przemocy seksualnej.”

Wschodnio-azjatyckie kultury szczególnie kastowe, cechują się bardzo odmiennym podejściem do dzieci, niż jesteśmy do tego przywykli w Europie. Osobiście jestem zdania, że należałoby wskazać im drogę do „oświecenia” w tej materii. Uniwersalne zasady etyczne, o które walczymy powinny być domeną całej ludzkości – szacunek dla drugiej istoty żyjącej, dla życia i jej stanu.

Źródło cytatów: Kilkaset osób protestowało po gwałcie na pięciolatce w Indiach

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.