historia pisana przez Queer Studies…

W Poranku Wnet rozmowa z dr Billem Warnerem, ekspertem od politycznego islamu. Trudno prowadzić szczerą i otwartą debatę na temat politycznego islamu ponieważ jest wiele osób, które chcą ocenzurować te debatę. Nikt nie chce rozmawiać, wszyscy chcą mówić, że islam jest kolejną religią i że znają jakiegoś dobrego muzułmanina. Koran w większości nie mówi jak być dobrym muzułmaninem ale mówi o tym, jak zły jest nie muzułmanin i jak z nim postępować. W języku arabskim nie muzułmanów określa się słowem jest ?kafir?. Kafir ma niższy status niż zwierzęta, Allach nienawidzi kafirów, kafirom można obcinać głowy, można ich nienawidzić.
Podobnie trudno prowadzić szczerą i otwartą debatę na temat politycznego antysemityzmu lansowanego
w Polce przez antypolskie gremia sterowane z zewnątrz. Piotr Witt opowiedział słuchaczom o Targach Książki w Londynie. Setki straganów z agentami literackimi i wydawcami, hektary broszur, folderów i woluminów drukowanych na całym świecie a przeważnie w Chinach, na maszynach drukarskich niemieckich. Wydaje się, że i tam działało prawo Parkinsona, im mniej czytelników tym więcej pracowników książki. Polska była gościem honorowym, reprezentowała ją Olga Tokarczuk. Polskie stoisko oznaczone dwiema fotografiami: Józefa Conrada i Olgi Tokarczuk. Towarzyszy wystawa książek Olgi Tokarczuk tłumaczonych na wiele języków na czele z ?Księgami Jakubowymi?, które Gazeta Wyborcza uhonorowała w 2015 roku nagrodą Nike. Wydawnictwo Literackie wydrukowało już około 70 tys. tej pozycji, jest to licząca 900 stron opowieść o żydowskim hochsztaplerze a jej wymowa sprowadza się do stwierdzenia samej autorki: ? trzeba będzie stanąć twarzą w twarz z własną historią i napisać ją trochę od nowa nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów. Rozwinięcie tej tezy można znaleźć w pracach Jana Tomasz Grossa i Anny Bikont o Jedwabnym, których było mnóstwo na targach książki w Paryżu, przełożonych również na inne języki, na których również był Piotr Witt.
Wygląda na to, iż Olga Tokarczuk i pani reżyser tworząca film na podstawie jej książki, nie tylko tworzą nową historię, ale i wprowadzają do polskiej i światowej terminologii pojęcie ?kafir? na określenie Polaków. Domagam się reakcji na ten szowinizm, na dyskryminowanie mnie i Polaków fałszywymi oskarżeniami. Dlaczego cechy nieznanego nam środowiska tych pań, mają być utożsamiane z narodem polskim? Domagam się działania na rzecz odkłamywania szkalującej mnie, i moich rodaków, fałszywej narracji antypolskiego środowiska. Dlaczego media publiczne, wydawnictwa (dyskryminujące działania antypolskie są prawie we wszystkich publikacjach papierowych pod patronatem Agory, poczynając od książek różnego gatunku, pism ?psychologicznych? , reportaży, pism dla pań itp. kończąc na przepisach kulinarnych) nie chcą mówić o wzorze zgodnego współżycia i o dokonaniach Polaków żyjących do II wojny światowej w tyglu wielonarodowościowym, o chrześcijańskiej postawie Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej. Dlaczego wspierają wtłaczaną do głowy Polaków filozofię wstydu? Nie mamy się czego wstydzić, chyba że braku rozrachunku z komunistami (polskimi Żydami, Polakami, Ukraińcami.. itp.)co przyczyniło się do współcześnie wywołanej napaści w białych rękawiczkach na Polskę. Dlaczego nie ma debat w TVP publicznej a powtarzany jest do znudzenia serial ?Wspaniałe stulecie? najpierw w TV Historia a potem w TV1? Wszyscy chcą mówić, że muzułmanie są dobrzy, judaizm i islam to wspaniałe religie i milkną, gdy przychodzi im mówić o chrześcijaństwie i bronić Polaków i Polski.
Widać nie jest polityczne takie zachowanie, strach przed presją środowiska i interesy odgrywają rolę identycznie jak podczas rozprawy Niemców, rasy panów, z narodami zwanymi przez nich podludźmi (Szymon Wiesenthal podaje liczbę tych narodów, 26). W TV Planet film o historii Stambułu, narrator łaskawie odnosi się do prawosławia, do kościoła bizantyjskiego i islamu, natomiast wyraźny jest jego negatywny stosunek do kościoła rzymskiego. Zachowanie zaproszonych przez cesarza, do przeciwstawieniu się napierającemu islamowi, chrześcijan, przysłanych przez papieża określa: ?zachowali się jak pseudo kibice na meczu, którzy za dużo wypili. Byli jak wieśniacy, którzy pierwszy raz są mieście. A dlaczego? Bo chcieli być jedynymi obrońcami Boga?. Walka z chrześcijaństwem trwa, fizyczne i psychiczne mordowanie ludzi odbywa się nie tylko w Syrii, w białych rękawiczkach dokonuje się jego morderstwa w naszych mózgach.
W filmie Holocaust cytowana jest odpowiedź dr Kleina na pytanie, czy składał przysięgę Hipokratesa: ?tak, składałem, dlatego wwycinam chorym wyrostek robaczkowy z ciała, żydzi są takim wyrostkiem w ciele świata?. W filmie opowiadają świadkowie tamtych zdarzeń: ?wszystkie agencje żydowskie nie tylko w USA ale w Antwerpii, Paryżu, Amsterdamie, Marsylii, Lionie wiedziały, że z 14/15 lipca 1942 roku aresztowano dziesiątki tysięcy Żydów. Amsterdam, Drezno lipiec i listopad 1942 roku: setki tysięcy Żydów czeka na śmierć ? Zamknęli getto, auto z megafonem jechało i wzywało: uwaga, tu policja, pakować się i wychodzić z domów, tylko prowiant i koce. Nic wam nie grozi, jedziecie do pracy. Żydzi opuszczają mieszkanie a meble są rekwirowane tego samego dnia! Każdy widział nagle opuszczone mieszkanie, tego nie dało się nie wiedzieć. Ludzie nie mogli nic poradzić, ta kwestia nie podlega dyskusji?.

Czy Olga Tokarczuk powie do Niemców: trzeba będzie stanąć z twarzą w twarz z własną historią i napisać ją trochę od nowa nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliście jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów?
Zwłaszcza, że zadowoleni mordercy pokazali propagandowy film o ?szczęściu? Niemcom, w prezencie na gwiazdkę 1942 roku. „Wykonaliśmy zapowiedziane w lipcu 1942 roku zadanie: 4 miliony deportowanych Żydów idzie do likwidacji”.
Nie był to jedyny film, ?Wieczny Żyd? film powstały bezpośrednio pod kontrolą samego Hitlera: ?podstępne, okrutne, obrzydliwe szczury jak żydzi w świecie ludzi?. Warszawa 1939 r, propaganda pokazuje zwycięstwo rasy panów ? ci żydowscy podludzie ze wschodu zasilali szeregi organizacji przestępczych na wschodzie?. Jakże podobne myślenie znajduję w narracji pisarki, dotyczy innej narodowości. Dla okupantów Polska staje się Eldorado ? mówi w filmie Arno Lustiger. Zlatywali się jak szarańcze niemieccy urzędnicy, bogacili się, byli szczęśliwi. Panie Olga Tokarczuk i Agnieszka Holland zamierzają zmienić historię zagłady Żydów i Polaków.

17 XII 1942 roku Izba Gmin w Londynie potępia plan eksterminacji 6 milionów deportowanych Żydów. Tylko nic więcej się nie stało.

Niestety, trudno prowadzić szczerą i otwartą debatę na temat politycznego antysemityzmu ponieważ jest wiele osób, które chcą ocenzurować te debatę. Tylko telewizja Trwam ma odwagę poruszać temat relacji polsko żydowskich i to zarówno w kontekście świadectwa chrześcijaństwa, które właśnie w Polsce umożliwiło przetrwanie Żydów, skazanych na shoah przez Niemców i Austriaków. To ludność polska,ta miejska i ta wiejska, nie kształcona i wykształcona, świecka i duchowna, po prostu elita wychowana przez wieki w wymiarze Bóg Honor Ojczyzna, pojedyncze osoby i organizacje,
w poczuciu miłości do człowieka, do społeczeństwa (żyli przez wieki Żydzi, Ormianie, Cyganie, Rusini, Niemcy, Czesi..w jednym państwie) i godności osobistej, udzielała pomocy Żydom.

A zawsze żyli też ludzie nikczemni różnej narodowości, którzy mieli na względzie tylko swój interes i dążyli do niego nie szanując życia drugiego człowieka ( np. polscy komuniści, w tym polscy Żydzi, zamordowali 50 000 Polaków po zakończeniu II wojny jako wrogów „socjalistycznego szczęścia mas pracujących” ). Nie wszyscy byli odważni, nie wszyscy zdolni byli do wielkich wyrzeczeń. Tylko tak się dziwnie składa, że Żyd z Niemiec, Rolf Pionkowsky wie o tym, i nawet w obliczu traumy swego narodu, potrafi usprawiedliwić postawę Niemców i przywódców organizacji Żydowskich mówiąc: „ludzie nic nie mogli poradzić, ta kwestia nie podlega dyskusji”, a Olga Tokarczuk wyjeżdża za granicę, by oskarżać swój naród o antysemityzm i morderstwo dokonane na Żydach, których na zagładę skazał przywódca Niemiec, Adolf Hitler wywołując wojnę, napadając na Polskę, zniewalając ją, mordując jej elitę i okradając. Czynił to za zgodą narodu niemieckiego.

To w telewizji Trwam pokazany został film Pogrom Kielecki 1946 – zbrodnia z rosyjskiego scenariusza, w którym przez prawie 2 godziny prezentowane są opinie naukowo badających temat, prof. Ivo Cypriana Pogonowskiego i Krzysztofa Kąkolewskiego, w telewizji Trwam pokazywane są relacje świadków ratujących Żydów lub uratowanych Żydów. To w Toruniu powstaje wielka baza Polaków ratujących Żydów z shoah. Dlaczego Wydawnictwo Literackie nie wydaje książek Ewy Kurek, która przez 20 lat badała temat relacji polsko żydowskich? Dlaczego instytuty naukowe nie chcą włączyć się w odkłamywanie narracji narzuconej nam przez środowiska antypolskie? Czy z tego samego powodu chcą kontynuować naukowe odkrycia wraz z Olgą Tokarczuk, która pisze na nowo nie tylko historię, nie tylko na nowo definiuje naród polski, ale również zamierza dokonać rewolucji w nauce na miarę kopernikańską, chce zaprzeczyć dotychczasowym twierdzeniom w biologii, iż cechy określające tożsamość płciową nie są nam dane już w łonie matki ale może je określać tylko absolwent kierunku Queer Studies.
Bożena Ratter