Huta Pieniacka – atakują nacjonaliści ukraińscy…

Flaga UPA

Ukraińscy nacjonaliści protestują, kłamliwe tablice podczas uroczystości…
A nasi politycy nadal jak śnięte ryby…
Brak reakcji…

?W imieniu państwa i narodu polskiego pochylam dzisiaj głowę na znak hołdu dla męczeństwa ofiar. Ich niewinna śmierć, zadana jedynie dlatego, że byli Polakami, przeraża ogromem okrucieństwa. Zarosły zgliszcza ich domostw i zbiorowe mogiły, ale pamięć o rzezi trwa i wciąż jest bolesną raną w polskiej duszy. Nie wolno nam o niej zapomnieć, nie wolno odwracać od niej oczu. My, współcześni Polacy, jesteśmy to winni naszym wymordowanym rodakom. Ale jest to też nasz obowiązek wobec potomnych: pamiętać i wyciągać wnioski? ? czytamy w liście prezydenta Polski.
[…]
Zgromadzonych zbulwersowała tablica umieszczona niedawno przy pomniku ofiar, na której napisano, że w Hucie Pieniackiej działały polskie bojówki, a za mord odpowiedzialni są niemieccy naziści.

Cytat pochodzi z:

Ukraińscy nacjonaliści próbowali zakłócić uroczystości w Hucie Pieniackiej


Obchody 74. rocznicy mordu w Hucie Pieniackiej zakłócone przez ukraińskich nacjonalistów – Podczas modlitwy wykrzykiwali m.in: „Bandera jest naszym bohaterem!”. – Jesteśmy przeciwni temu, by Polska narzucała nam swoją wersję naszej historii – powiedział jeden z pikietujących.

Obecni byli z naszych polityków: wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.
Czekamy na ich reakcję.

Proponuję: zakaz wjazdu dla wszystkich nacjonalistów z Ukrainy biorących udział w demonstracji i notę protestacyjną skierowaną do władz ukraińskich.
Tablice powinny zostać usunięte.
To manipulacja historią.


 

Wspomnienie Przebraża: Przebraże – Wołyński Bastion

 

 

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Huta Pieniacka – atakują nacjonaliści ukraińscy…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.