Idzie Nowe – wybory do Rad Osiedli. Poznań Grunwald-Południe.

Dlaczego mamy stawiać na 18-latków?
Dlatego, że mają dynamikę, potrafią nawiązać kontakt z rówieśnikami, są naszą nadzieją na przyszłość, a przede wszystkim dlatego, że w ogóle im się chce. W obecnym czasie, kiedy prawie wszystko koncentruje się na wyścigu szczurów, zdobywaniu pieniędzy, jakikolwiek objaw działań społecznikowskich jest godny poparcia i polecenia.

Jeżeli w rozmowach z młodymi dowiadujemy się, że mają „zlew” na wybory bo np. ojciec pracuje w Norwegii – i ma „hajc” niewyobrażalny no i na co mu angażowanie się w cokolwiek, lub na prośbę o pójście na wybory do rad słyszymy z ust młodej osoby: że nie ma czasu, „…a tak w ogóle to po co ta heca?…” Tym bardziej ceńmy młodego człowieka który pomimo takiego nastawienia swoich kolegów i koleżanek podejmuje się poświęcić swój wolny czas w imię działań społecznikowskich.
Szymon od młodych lat pomagał w opiece nad niepełnosprawnymi intelektualnie członkami zespołu „Promyk” ( Osoby niepełnosprawne ? są pełnoprawne. Promyki nadziei na lepszy los? ), wykazuje szczególną wrażliwość na los zwierząt (od zawsze u nas w domu jest kot, co wychowawczo wpłynęło na nasze dzieci bardzo pozytywnie) i ludzi. Lubi bardzo dzieci, wspaniale opiekuje się swoją młodszą siostrą.

szymon_sz

Wierzę, że będzie potrafił zrobić wiele dla naszej społeczności, koledzy, którzy mu towarzyszą, będą doskonałym wsparciem, wspólnie mogą stworzyć doskonały zespół o silnej motywacji do działań społecznych:

Patryk Knach
Przemek Kowalik
Michał Walkowiak
Oni po prostu tego chcą, chcą działać. Reszta zależy od Was.

idzie_nowe
To tak naprawdę nasza nadzieja na przyszłość. Tak jak damy im wzór do naśladowania, tak będą dbali o dobro naszej społeczności osiedlowej, dobro nas wszystkich.
Dajmy im szansę.

Poniżej materiały napisane przez mojego syna Szymona, który poza startem do Rady Osiedla Grunwald-Południe od roku udziela się w Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania. Miedzy innymi jest pomysłodawcą spotkania z Panem ministrem Romualdem Szeremietiewem, którego mam przyjemność znać osobiście – organizacja spotkania jest w fazie realizacji. Na pewno informacja o dacie zostanie zamieszczona na stronie.

Oto materiały:
Doskonale analitycznie napisany materiał o wyborach w Polsce: Wybory w Polsce ? Jak to działa?? – sam dzięki niemu w końcu zrozumiałem na czym polega ten system.

Komentarz do materiału o systemie wyborczym, w którym Szymon wykazuje potrzebę wprowadzenia JOW-ów jako najsprawiedliwszej formy wyborów: Wybory w Polsce ? jak to działa? Konkluzja.

Bardziej „rozrywkowy” materiał o grach komputerowych, paski chyba każdego młodego człowieka dziś, jednak nie pozbawiony aspektu edukującego, konkluzji merytorycznej i niezwykle istotnej w dzisiejszych czasach: Gry komputerowe ? jak to z nimi naprawdę jest? Wariujemy czy się bawimy?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.