Imprezy w poznańskim muzeum archeologicznym.

Bardzo ciekawa impreza, była na niej sąsiadka ze swoją córką. Szkoda, że o tym można dowiedzieć się tylko z nielicznych mediów które jeszcze propagują imprezy gdzie można się czegokolwiek nauczyć…
„Dziedziniec ? warsztaty otwarte dla dzieci prowadzone w godz. 13:00-16:00 (udział razem z rodzicami)

Są wciąż miejsca dzikie, niepoznane, które fascynują zapowiedzią niezapomnianej przygody, a jednocześnie napawają lękiem przed potęgą przyrody, wobec której zdajemy się być bezsilni. Zapraszamy w podróż do takiej właśnie krainy ? Syberii. Podczas warsztatów, z etnologiem dr. Z. Szmytem przyjrzymy się życiu mieszkańców syberyjskiej tajgi, którym nie straszne są surowe warunki klimatyczne i dzika przyroda. Spróbujemy też zajrzeć w głąb wiecznej zmarzliny i odkryć jej tajemnice ? dzięki paleontolog dr K. Pawłowskiej będziemy mieli wyjątkową okazję posłuchać historii o mamutach uwięzionych w syberyjskich lodach i zobaczyć znalezione przez naukowców mamucie kości. Wszystkich chętnych śmiałków ozdabiać będziemy wedle oryginalnych wzorów tatuaży tajemniczej pradawnej kultury z Pazyryk, a ciekawym świata małym geografom pokażemy jak przebiega trasa kolei transsyberyjskiej i gdzie na Syberii można spotkać tygrysa. Zapraszamy!

Wstęp wolny”

Muzeum archeologiczne w Poznaniu

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.