Izrael pozbywa się kłopotów?

Również i ten kraj ma problemy z uchodźcami:
„Izrael głośno mówi o sobie i miejscu na świecie-kim dla nich jest człowiek?Izrael chce deportować 25 tys. imigrantów z Afryki
gosc.pl
Premier Izraela Benjamin Netanjahu nakazał swoim ministrom przyspieszenie deportacji imigrantów z Afryki i rozbudowę obozu na pustyni, który ma pomieścić tysiące uchodźców – podał w poniedziałek dziennik „Haarec”.”

„W ostatnich tygodniach w Izraelu nasiliły się akty rasizmu wobec afrykańskich imigrantów. W nocy z niedzieli na poniedziałek wandale podpalili w Jerozolimie dom zamieszkiwany przez 10 Erytrejczyków; na ścianie budynku napisali „opuśćcie tę dzielnicę”. Cztery osoby zostały ranne.

Przez Tel Awiw w maju przetoczyła się fala antyimigranckich protestów, kilku Afrykańczyków zostało pobitych, a sklepy prowadzone przez czarnoskórych imigrantów- zdemolowane. Część prasy i polityków wszystkich przybyszów z Afryki nazywa „infiltratorami”.

Członek Knesetu z prawicowej partii Narodowa Unia Arieh Eldad powiedział w niedzielę, że „ktokolwiek infiltruje granicę Izraela, czy to szwedzki turysta, czy Sudańczyk z Erytrei, czy Erytrejczyk z Sudanu, czy mieszkaniec Gazy z Synaju, powinien być zastrzelony”.

Według danych rządowych w Izraelu przebywa około 60 tysięcy Afrykańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.”

Źródło: Izrael chce deportować 25 tys. imigrantów z Afryki

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.